Jistotou například je odchod Jiřího Nečka z Opavy do Třince, kde bude pracovat v roli sportovního ředitele a zároveň trenéra. Právě v souvislosti s Opavou se skloňují i další možné změny. Hostování končí Jelínkovi se Šultesem, o oba je ale ve Slezsku zájem, otázkou ale je co na to jejich mateřské kluby.

„Kdyby záleželo jen na mě, zůstanu v Opavě. Přirostla mi k srdci a mám tady super kamarády. V kabině je výborná parta. Prostě chci v Opavě zůstat,“ řekl otevřeně Jan Jelínek. Stejně vidí situaci i Pavel Šultes, bohužel v jeho případě si již vzala slovo Sigma a šikovného útočníka si trenér Psotka vyžádal do letní přípravy.

Není ani žádným tajemstvím, že profesionální kariéru chce ukončit Milan Barteska a vrátit se za rodinou na jih Čech. Slezský FC by tak musel řešit otázku špílmachra. Trenér Radek Látal by jedno řešení měl, a to v osobě Ondřeje Ficka, šikovného záložníka, který v Opavě s fotbalem začínal a ještě v dorosteneckém dresu se přesunul do ostravského Baníku.

V letošní sezoně pak hostoval v týmu nováčka II. fotbalové ligy z Karviné. V jejím dresu si nevedl špatně, a i proto by ho Karviná ráda udržela.

„Jestli od nás Ondra odejde nebo ne, to v tuto chvíli nemohu ještě říct. My jsme dohodnuti s ostravským Baníkem, do kterého by se měl Ondra v létě vrátit z hostování, ale pak bude hlavně záležet na hráči samotném, kde nakonec zakotví. Když jsem s Ondrou naposledy mluvil, chce hrát v Karviné a ne v Opavě,“ podotkl manažer MFK OKD Karviná Petr Mašlej.

A víc prozradit nechtěl. „Opravdu o tom nemůžu nic bližšího říct. O zájmu Opavy víme od zimy, Ondra se pak rozhodne sám. Bránit mu v odchodu pochopitelně nemůžeme,“ dodal.

A co na to samotný Ondřej Ficek? „Sám nevím, kde budu, na to je ještě brzy,“ řekl Ficek po nedělním duelu Karviné v Opavě, připustil však, že by i jeho kroky mohly do Městských sadů směřovat. „Opava je jednou z možností,“ pousmál se Ficek. V jeho případě je ale jasné, že hlavní slovo bude mít nový kouč Baníku Miroslav Koubek, který s ním počítá minimálně pro letní přípravu.

V doprovodu bývalého kouče baníkovské juniorky Dušana Vrťa sledoval regionální derby i exreprezentační stoper René Bolf. Právě jeho jméno se v poslední době v souvislosti s Karvinou skloňovalo. „On někdo před časem vypustil do médií různé spekulace, jak to s příchodem Bolfa k nám do Karviné bude. My ale máme v kádru starších a zkušených hráčů dost. To je vše, co k tomu mám. Jednáme s více hráči,“ pravil Mašlej.

Jisté tak je pouze to, že kromě Mišinského, Ficka a Jusky počítají Karvinští se všemi členy kádru i pro další sezonu. „A o Ficka s Mišinským máme zájem nadále,“ upřesnil k hráčům, kteří jsou v Karviné na hostování z Baníku.

Karvinští koneckonců mají zájem i o Jána Jusku, ovšem ten se vrací do Zlatých Moravců. „Juska je u nás také na hostování, chtěli jsme ho udržet, ale Moravce nám rezolutně řekly, že ne, a chtějí jej zpátky. Má jim pomoci vybojovat zpátky první ligu, ze které sestoupily,“ objasnil Petr Mašlej.

Změny proběhnou určitě i v Třinci. „Hráči vytipováni jsou, nyní je předčasné ale o něčem mluvit,“ sdělil nový sportovní ředitel a zároveň trenér Fotbalu Třinec Jiří Neček. V kuloárech se hovoří, že by do týmu u polských hranic měl zamířit Lukáš Fujerik se Slovácka.

(rob, čin)