Čtyři minuty před koncem si hostující čahoun totiž naběhl na zadní tyč a hlavou zajistil po centru Víška hostům tři body. Rázem se z něho stal hrdina Látalovy eskadry, což po zápase patřičně vychutnával, hlavně když fanoušci skandovali jeho jméno. Za hrdinu se ale nepovažoval.

„Já a hrdina, to ne,“ odmítal po utkání roli spasitele s úsměvem ve tváři šťastný střelec vítězné branky. „Pro oba týmy to byl vyhecovaný zápas. Hrálo se svým způsobem o šest bodů. My jsme byli nakonec tím šťastnějším týmem,“ veselil se Půda.

Na hřiště šel necelých patnáct minut před koncem. Pokyny měl jasné, sbírat vysoké balony. „Šel jsem na plac jako podhrotový, pod Milana Halašku. Trenér mi kladl na srdce, ať se snažím co nejvíce držet balon,“ popisoval vytáhlý útočník svou práci na trávníku.

Kromě gólu se dostal v 82. minutě nejdříve do velké šance. „Zdena Partyš skvěle vystřelil, brankář Pospěch míč vyrazil, bohužel mi chyběl k zakončení půlkrok!“

V samotném závěru se Dušan dočkal. Víšek odcentroval a Půdova hlava byla tříbodová. „Radek Víšek míč dobře poslal na zadní tyč. Já jsem ho hlavou dobře trefil,“ popisoval opavský hrdina jedinou branku zápasu.

Samotné utkání ale příliš pohledné nebylo. „To je pravda, bylo to hodně o bojovnosti a nakopávaných míčích. Na druhé straně my máme výhru, tak můžeme být spokojeni,“ mnul si ruce Dušan Půda, který také ocenil opavské fanoušky.

„Byli skvělí, jejich podporu cítíme všude. Je to příjemné, když za vámi váží cestu a vytvoří vám domácí prostředí. Za to jim patří dík,“ vzkázal Půda do ochozů. Slezský FC po Sokolovu zvládl další těžký zápas a zdá se, že krize je pomalu zažehnána. „Jsem rád, že jsme navázali úspěšně na vystoupení se Sokolovem. Tato dvě vítězství v řadě by nás mohla nakopnout. Věřím, že se nám bude po zbytek podzimu dařit obdobně a v tabulce půjdeme nahoru,“ přeje si Dušan Půda.

Novák byl šťastnější

Až do 87. minuty druholigového utkání mezi Fotbalem Fulnek a SFC Opava to vypadalo jako souboj dvou gólmanů. Na straně domácích hájil čest svého týmu Jiří Pospěch, na straně hostí pak Otakar Novák. Nakonec se radoval opavský brankář, protože utkání rozhodl jedinou brankou jeho spoluhráč Dušan Půda.

„Je to pro nás hodně smutné, protože takhle jsme to určitě nechtěli. Před zápasem jsme si řekli to co vždy,“ prozradil zklamaný domácí gólman Jiří Pospěch a dodal: „Když se vyhrává, je to dobré, ale když prohráváte, je to špatné.“ Porážka jej mrzela o to více, protože svými zákroky držel Fulnek stále nad vodou, když hasil tutovky opavské ofenzivy.

„Něco jsem chytil, ale stejně jsme dostali branku. Prostě jsme prohráli,“ konstatoval. „Musíme se poprat o zbylé body podzimu, ale prostě nám to nějak nejde,“ dodal Pospěch. Oproti opavským hráčům nemohli domácí hráči spoléhat na své publikum, které tak jako během celé sezony nedokáže svůj tým podpořit.

„Naší fanoušci fandí, jen pokud se daří, a to i tak není nic moc. Pokud se dá branka, slyšet jdou, ale jinak ne,“ zhodnotil Pospěch.

„Pro nás je to výborný výsledek a v situaci, ve které se nyní nacházíme, je to pro nás dvojnásobně dobře,“ radoval se gólman SFC Opava Otakar Novák. „My jsme chtěli hlavně hrát vzadu na nulu, protože se nám to moc nedařilo. Nyní jsme to dokázali. Vyplatil se také tah trenéra, když tam v závěru poslal Dušana, za což mumoc děkujeme a jsme za to rádi,“ pokračoval Novák a dodal: „Do konce podzimu bychom se rádi posunuli v tabulce výše. Naše úsilí směřuje k tomu, abychom neokupovali příčky kolem 12. místa.“

Také on se pozastavil nad fanoušky, tentokrát jeho týmu. „Naši fanoušci jsou pro nás obrovská podpora. Jsme rádi, že je máme. Jsme rádi, že jsme jim mohli udělat radost,“ zdůraznil Novák a uzavřel: „Oceňujeme taky to, že s námi měli trpělivost a že nám pomohli i v tomto těžkém zápase.“

(rob, cas)