Výhra se přitom mohla začít rýsovat už v první půli. Záložník Opavy Dušan Žmolík zahrával přímák přibližně z dvaceti metrů. Zespodu trefil břevno, od něhož putoval míč na čáru a ven.

„Byla to škoda. Stačil milimetr níž a už by to spadlo za čáru. Míč dopadl na lajnu nebo kousek před, chyběl skutečně kousíček,“ litoval sám exekutor a připojil své celkové resumé k sobotnímu zápasu: „Hodně těžké utkání, ale nakonec zasloužené vítězství. Cítili jsme, že první poločas nebyl nic moc.

V kabině o přestávce jsme si to vyříkali a do druhé půle do toho šli úplně jinak. Na hře se to projevilo. Najednou jsme měli nějaké šance. Zaplaťpánbůh, že tam jeden gól padl.“

První poločas se Slezskému FC nepovedl. Vizáž jeho hry asi trápila samotné fotbalisty, natožpak diváky v hledišti. Profesorský přístup se ne vždy vyplácí. „Nechytli jsme rytmus. Vůbec nic. Hulín si nás na svém hřišti dokázal poměrně dobře roztáhnout. Všude jsme byli pozdě. O přestávce se povedlo změnit nějaké věci a vše dopadlo dobře,“ komentoval.

Rozhodující moment mohl přijít někdy okolo sedmdesáté minuty. Právě z kopačky Dušana Žmolíka byl vyslán centr, který hlavou usměrňoval do brány Zdeněk Klesnil. Někteří míč viděli za brankovou čárou a patřičně hlavnímu rozhodčímu vyčinili, ten však nechal pokračovat.

„Myslím si, že to také smrdělo gólem. Možná hlavička Zdeňka Klesnila skončila za brankovou čarou. Nevím. Každopádně o něco později ho doplnil Chmelda (Aleš Chmelíček) a vyhráli jsme,“ popisoval Žmolík.

Nejenže Opava protáhla sérii vítězných utkání v řadě, ale klání v Hulíně znamenalo i další venkovní zápas bez obdrženého gólu. Na hřištích soupeřů Slezský FC zatím ještě neinkasoval. V tomto ohledu Opava zvládla i závěr. Po Chmelíčkově trefě se soustředila na obranu a velice vyspělým taktickým výkonem dotáhla utkání do vítězného konce.

„Máme to naordinované od trenéra. Musíme. Jinak by nás seřval, kdybychom hráli na bránu,“ usmíval se opavský záložník.

Právě pro Dušana Žmolíka bude příští kolo MSFL velkou motivací. Žluto-modří doma vyzvou Uničov. Tedy celek z jeho bývalého působiště. „Budu muset vymyslet nějakou odměnu pro kluky, abychom je porazili. Abych si neudělal před Uničováky ostudu,“ svěřil se.

„Znám tým, ale mají nového trenéra, takže tvář mužstva bude trochu jiná. Ať je to jak chce, musíme je doma porazit.“

Petr Dušek