Jedinou podmínkou účasti je zaslat na internetovou adresu www.doprovodhracu. cz fotografii, ze které je patrné, jak moc děti fandí fotbalu a českému týmu. Minulý rok takhle vedl za ruku Tomáše Rosického dnes jedenáctiletý Jan Studený. „Můj pocit tehdy? Dost dobrý!“ řekl školák, který doprovázel hráče na zápas s Itálií na mistrovství světa v roce 2006.

Ze všech fotografií zaslaných do 30. března vybere komise 50 snímků, které postoupí do finále. O vítězných fotografiích budou rozhodovat mimo jiné kapitán reprezentace Tomáš Rosický, vedoucí mužstva, bývalý skvělý záložník a český rekordman v počtu reprezentačních startů Karel Poborský či trenér reprezentační „21“ Vítězslav Lavička. „Pamatuju si na své mládí a na okamžiky, kdy jsem mohl být nablízku hvězdám. Umím si představit, co to pro malé fanoušky znamená,“ říká Lavička.

Hlas při výběru snímků má i Deník. „Od první chvíle jsme se pro tento projekt nadchli. Jsme rádi, že můžeme pomoci některým z dětí splnit jejich sen,“ říká šéfredaktor Deníku RomanGallo. Ještě před odletem do Švýcarska se jedenáctka šťastlivců zúčastní přípravného zápasu Česko – Litva koncem května v Edenu.

(pes)