Josef Květon přitom trénoval s Hlučínem. Dokonce ho trenér Lubomír Adler nasazoval i do přípravných duelů. „Taky jsem myslel, že budu dál působit v Petřkovicích, potažmo v Hlučíně. I trenér měl zájem, ale stále se nic neřešilo. Pořád se moje setrvání v týmu odkládalo,“ začal s povídáním dvaatřicetiletý gólman.

„Měl jsem více nabídek. Frýdek měl ale opravdový zájem. Svou roli sehrála i osoba trenéra Karla Orla, kterého znám z Opavy. Prakticky rychle jsme se domluvili,“ přiznal Josef Květon.

„Vím, že jsem svým krok naštval hlučínského majitele Petra Tače. Docela jsme měli na toto téma třaskavý rozhovor. Ale jak jsem řekl, chtěl jsem mít klid,“ poznamenal bývalý brankář Opavy, Valašského Meziříčí, Vítkovic a Petřkovic. „Musím ale říci, že v Petřkovicích jsem poznal skvělé lidi, kteří se pohybují kolem fotbalu a chtěl bych jim za výbornou spolupráci poděkovat. Teď se přesouvají do Hlučína, za mě to bude jeden horkých kandidátů na postup,“ předpovídá Květon.

Ve Frýdku-Místku se staví fotbal znovu na nohy, a to poté se tým spadající pod akciovou společnost přesunul do nedalekého Vratimova. „Jsem prvním podepsaným hráčem nového klubu,“ usmál se Květon.

„Tým se staví za pochodu, věřím, že nebude špatný. Líbí se mi i vize Karla Orla. V prvním roce se chtějí stabilizovat, ve druhém jít nahoru. Rád bych si za Frýdek zakopal ve druhé lize,“ nastínil zkušený gólman, který se ve Stovkách nejspíše potká se svým bývalým spoluhráčem z Vítkovic Mariánem Kovaříkem. „V klubu působí i bývalá masérka z Vítkovic Oksana,“ dodal Květon.

Nabízí se otázka, zda Josef Květon nepomýšlel ve svých plánech po vyšší soutěži. „Je pravdou, že jsem se ptal v Opavě, tam ale mají brankářský post pokrytý. Něco jsem měl ze Slovenska, ale o nic konkrétního nešlo. Přes známého se mi ozval klub ze čtvrté rakouské ligy, který má postupové ambice. Nechtěl jsem ale jít pryč od rodiny. Navíc Frýdek mohu ideálně skloubit i s prací, a to mi šlo,“ uzavřel Josef Květon své přestupové povídání.