„Dnes proti sobě nastoupí kluby, jejichž fanoušky k sobě váže přátelství. Letos to bude již deset let, co tato družba fanoušků spatřila světlo světa,“ vysvětluje prezident fanklubu SFC Opava Kamil Lindovský. Od té doby se fanoušci navzájem při utkáních podporují návštěvami, pořádají společné akce a podobně. „Tento zápas je historicky prvním setkáním těchto dvou týmů a bude se jistě jednat i o zápas kvalitních mužstev - stejně jako opavský SFC je i wroclawský klub na postupové příčce polské II. ligy, a budeme tedy svědky porovnání kvality obou těchto soutěží,“ řekl Lindovský.

Z téměř dvě stě kilometrů vzdálené Wroclawi se do Opavy chystá početná skupinka Poláku, diváci se ale žádných excesů bát nemusí. „Lze očekávat velmi dobrou, ale zároveň přátelskou atmosféru, jakou umělá plocha v Opavě–Kylešovicích nepamatuje. Žádná bezpečnostní rizika zde díky výše zmíněnému přátelství nehrozí, takže jakékoli obavy nejsou na místě,“ zdůraznil Lindovský a dodal: „Zveme všechny opavské fanoušky.“

Zápas začíná dnes v 16.00 na umělé trávě v Kylešovicích, vstupné a program je zdarma. „Tímto utkáním chceme opět opavský fotbal přiblížit více lidem. Věřím, že zápas se obejde bez jakýchkoliv excesů a my ho budeme moci v budoucnu zopakovat,“ doplnil generální manažer SFC Opava Pavel Hadamczik.