Lumír Kot byl v devadesátých letech hráčem mužského oddílu FC Hlučín. Po skončení aktivní kariéry se se od roku 1998 začal naplno věnovat hlučínskému fotbalu z pozice sponzora, mecenáše, manažera a majitele klubu. Díky němu se A mužstvo během několika let probojovalo z I.B třídy až do druhé nejvyšší celostátní ligy, kterou hrálo celkem pět sezón.

Velký hlučínský patriot si byl také vědom, že fotbal není jen o mužském áčku a kladl důraz taky na mládež. Z jeho popudu se navázala dlouhodobá spolupráce se ZŠ Dr. Tyrše, kde vznikly sportovní třídy a tím byly vytvořeny ideální podmínky pro úspěšný sportovní a vzdělávací proces mládežnických fotbalistů. Všechny věkové kategorie od žáků až po dorostence se během několika let propracovaly do nejvyšších mládežnických soutěží.

Zápas 23. kola MSFL Baník Ostrava B - Hlučín 3:0.
Hanus zpátky v Hlučíně! V derby vyhrálo béčko Baníku

Jeho zásluhou byla vybudována krytá tribuna s téměř tisícovkou sedaček, nafukovací hala s umělým povrchem, vedlejší hřiště s umělým povrchem. V areálu se rovněž vybudovaly chodníky, oplocení, záchytné sítě, parkoviště, automatické zavlažování hlavní hrací plochy včetně nádrží a vrtu pro čerpání spodní vody a mnoho dalšího.

Lumír Kot zasvětil 20 let svého života prací pro hlučínský fotbal. Rozhodující měrou se podílel na obrovském vzestupu všech jeho mužstev, které dělaly a dělají městu Hlučín velkou reklamu po celé České republice. Bohužel před 7 lety musel ze zdravotních důvodů svou činnost v klubu ukončit a dne 3.1. 2023 po dlouhé těžké nemoci opustil tento svět. „Jako uctění památky velkého hlučínského patriota klub inicioval změnu názvu z městského stadionu na „Městský stadion Lumíra Kota". Přejmenování stadionu ale není jedinou naší aktivitou, v příštím roce se uskuteční první ročník mládežnického turnaje - Memoriálu Lumíra Kota, protože se podílel i na významném vzestupu hlučínské fotbalové mládeže, která se postupem času propracovala do nejvyšších soutěží," podotkl výkonný ředitel FC Hlučín Dušan Kašický. Klub na počest svého bývalého majitele připravuje pamětní desku, kterou instaluje na vhodném místě v areálu hlučínského stadionu.