Opava působila na Hané v úvodních minutách hodně bezzubě. Hra bez nápadu postavena na chabé defenzivě nemohla slavit úspěch. Nutno říci, že Hanáci také žádnou velkou fotbalovou hitparádu nepředváděli.

Už ve 3. minutě šel Uvíra do skluzu, balon ale netrefil, přišel centr do vápna a nikým nehlídaný Biolek otevřel skóre zápasu. Zaskočení hosté se k ohrožení Šroma dostali až po centrovaném míči Sedláčka, který dezorientovaný obránce prodloužil hlavou na rohový kop. Další šok zažili hosté ve 13. minutě, Hromek vracel odražený balon před branku, ten se odrazil od tyče za překvapeného Nováka – 2:0.

Opavští byli v té chvíli na ručník, což dokumentoval nejistý Uvíra, který odehrál nikým neatakovaný balon nepochopitelně na roh. Slezané hráli až příliš komplikovaně. Za zmínku stála snad jen střela Schaffarzika, s tou ale Šrom problémy neměl. V 17. minutě ztratil lehce míč Sweich a hostující gólman měl rázem velké problémy.

Holice hrála s chutí. O pár okamžiků později se Žondra lehce obtočil kolem Uvíry, a jeho střele chyběly centimetry. Mazurův výběr se přece jen začal probouzet a začal si vytvářet šance. Partyš z dobré pozice trefil gólmana. Ve 28. minutě přišel centr z půlky na Partyše, jehož ránu Šrom vyrazil k volnému Radzinevičiusovi, který balon vracel do opuštěné branky. Šimko ho ale rukou vyboxoval mimo.

Sudí Matějek bez rozpaků dal domácímu obránci červenou kartu a nařídil penaltu. K její exekuci se postavil Radzinevičius, jenomže Šrom ho vychytal a Opava se do zápasu nevrátila.

Pro druhý poločas udělal opavský trenér Josef Mazura změnu jak v sestavě, tak i rozestavení a výkon hostů šel nahoru. Neuběhly ani čtyři minuty, Radzinevičius narazil Lokšovi, a ten svou premiérovou trefou ve druhé lize vstřelil gól naděje. Opava hladová po vyrovnání měla další slibnou možnost po dělovce Prokeše, se kterou měl Šrom velké problémy.

Hanáci se v této fázi zápasu sice bránili, avšak snažili se hrozit z brejků. V 63. minutě to jenom zahučelo po střele Lokši. Za další dvě minuty šla Opava do přečíslení, jenomže to jí nevyšlo. Hanáci podnikli rychlý kontr, Biolek zůstal trestuhodně sám, jenomže opavský kapitán ho fauloval a od sudího Matějka viděl červenou kartu.

V hektickém závěru Opava tlačila, ale čistou tutovku si nevytvořila, pomineme-li tečovanou střelu Schaffartzika. V nastaveném čase se naopak na Nováka řítil, osamocený Chmelo, avšak neuspěl.

„Prvních dvacet minut se nám nepovedlo, pak jsme se mohli vrátit do zápasu penaltou, ale štěstí nám nepřálo," povzdechl si opavský trenér Josef Mazura. „Ve druhém poločase, v době našeho tlaku nám byl vyloučen důležitý hráč, pak už se nám hrálo těžko," dodal trenér Slezského FC.

„Začali jsme dobře, přibrzdila nás penalta kvůli naší zbytečné chybě. Ve druhém poločase jsme museli na vzniklou situaci zareagovat střídáním dobře hrajícího Kobylíka. Závěr jsme naštěstí zvládli a vítězství si ceníme," řekl k utkání trenér HFK Olomouc Oldřich Machala.

HFK Olomouc – Slezský FC Opava 2:1 (2:0)
Branky: 3. Biolek, 13. Hromek – 48. Lokša. Rozhodčí: Matějek – Hock, Arnošt. ŽK: Čep, Murin, Lukášek, Biolek – Wirth, Šrom. ČK: 27. Šimko – 65. Sedláček. Diváci: 845

HFK Olomouc: V. Šrom – Kopecký, Murin (89. Chemlo), Čep, Šimko – Kovář – Biolek, Hromek, D. Kobylík (55. Lukášek), Bednář – Žondra. Trenér Oldřich Machala
Opava: Novák – Dohnálek (46. Lokša), Uvíra (79. Ficek), Kuděla, Swiech – Wirth – Partyš, Sedláček, Schaffartzik – Radzinevičius (70. M. Šrom) – Prokeš. Trenér Josef Mazura