Opava povzbuzená remízou ve Zlíně začala i proti Klokanům aktivně. Už v páté minutě po sérii dvou rohů zaměstnala gólmana Sňozíka. O pět minut později posunul Partyš míč na Prokeše a ten poslal balon těsně vedle tyče. Bohužel ve 12. minutě přišel, už během podzimu tradiční, mikrospánek opavské defenzivy. Růžička poslal do pokutového území nepovedený centr, Bálek ale dokázal vyhrát hlavičkový souboj s Uvírou a Nerad otevřel skóre.

Slezané se snažili o kombinaci. Po jedné zdařilé střílel Ficek a hosté jeho pokus odvraceli na rohový kop. Na druhé straně hlavičkoval nebezpečně Bartek a Květon parádním zákrokem Opavu podržel. Ovšem o tři minuty později přišel další roh Klokanů a bylo zle. Po Radově centru Moravcovu tutovku domácí gólman zlikvidoval, míč se poté ocitl v chumlu hráčů, ve kterém se nejlépe zorientoval Bálek a nadvakrát ho doslova propasíroval do sítě.

Ve 32. minutě měli Pražané další velkou šanci, když se v šestnáctce ocitl zcela volný Nerad, naštěstí ho Květon vychytal. Závěr poločasu se Opavákům vůbec nepovedl, jejich hře chyběl nápad a hlavně jiskra.

Na začátku druhého poločasu výborně zakombinovali Sedláček s Metelkou a Fickem, škoda jen, že přihrávku posledně jmenovaného nikdo nepochopil. V 55. minutě sáhl opavský trenér Vavruška k prvnímu střídání, ze hry šel nevýrazný Prokeš a místo něj dostal šanci Lokša a hned se dostal do nadějné pozice, místo kličky ale vystřelil, bohužel trefil jen protihráče před sebou.

V 64. minutě přišel opavský gól naděje. Sedláček rozehrál rohový kop přímo na hlavu Partyše a ten zhruba z patnáctimetrové distance mířil přesně – 1:2. Čekalo se, že vstřelený gól Slezany nakopne, jenomže se tak nestalo. Bohemka zkušeně kontrolovala hru, navíc ve hře domácích byla spousta zbytečných chyb. Devět minut před koncem obešel tři hráče Bohemky Ficek, balon se odrazil k Schaffartzikovi, jehož dělovka byla ale zblokována.

V 86. minutě zahrávali domácí rohový kop, jenomže do brejku se dostali Klokani, Šiml běžel sám na Květona, v rozhodující chvíli ho ale odzbrojil čistým skluzem Sedláček. O chvíli později však Moravec vypracoval gólovou situaci pro Bartka, který zakončoval přesně a tři body se stěhovaly do hlavního města. V poslední minutě pak poslední hřebíček do opavské rakve zabil Šiml.

„Výsledek je pro domácí krutý. Dali jsme dvě rychlé branky, ale naše hra nebyla dobrá. Opava vzdorovala, zaslouženě snížila na 1:2, naštěstí více jsme ji nedovolili," řekl trenér Bohemians Jozef Weber. „Radost ze tří bodů mi kazí ale incident po utkání, kdy byli napadeni domácími příznivci naši funkcionáři, tohle k fotbalu nepatří," dodal Jozef Weber.

„Naděje na úspěch pohřbily dvě nezvládnuté obranné standardní situace z úvodu zápasu. V naši situaci se pak do utkání za stavu 0:2 vracíte těžko," povzdechl si kouč Slezského FC David Vavruška. „Chybí nám osobní zodpovědnost. Možná, že kdybychom vedli, utkání by se vyvíjelo jinak," řekl ještě zklamaný David Vavruška.

..hlasujte v anketě pod článkem..

Slezský FC Opava – Bohemians 1905 1:4 (0:2)
Branky: 64. Partyš – 12. Nerad, 23. Bálek, 89. Bartek, 90. Šiml. Rozhodčí: Adámek – Gallo, Peřina. ŽK: Hrabina – Cseh. Diváci: 1 603

Opava: Květon – Hrabina, Uvíra, Kuděla, Swiech (84. Šrom) – Partyš, Metelka, Sedláček, Ficek – Radzinevičius (74. Schaffartzik), H. Prokeš (55. Lokša). Trenér David Vavruška
Bohemians 1905: Sňozík – Růžička, Cseh, Šmíd, Kalina – Moravec, Jindříšek, Rada, Nerad (82. Šiml), Bartek – Bálek (59. Jirouš). Trenér Jozef Weber