Začátek jako z hororu prožili opavští fotbalisté. Během tří minut dostali dvě branky a diváci na tribunách jen nevěřícně kroutili hlavami.

V 8. minutě se opět ukázalo, jakým strašákem jsou pro Slezský FC standardní situace. Hundák rozehrál trestný kop, brankář Novák zaspal, k míči se nedostal a Dubský otevřel skóre. O tři minuty později dostali domácí další úder. Jejich defenziva právě v tomto okamžiku vyhlásila den otevřených dveří. Hundák nahrál Přibylovi, jenž nikým neatakován nabil Dittrichovi, a bylo to 0:2.

Opavský prapor se snažil zvednout Ficek, s jehož dělovkou měl Shejbal velké problémy, míč vyrazil před sebe, kde ho Radzinevičius ve skluzu přestřelil. Ve 25. minutě přišel pěkný centr od Partyše a přesná hlavička Schaffartzika. Gólovou radost domácím ovšem překazil skvělým zákrokem gólman Shejbal.

Pak ale přišly na řadu opavské zmatky. O první se postaral Uvíra s brankářem Novákem, kteří se nedomluvili, naštěstí Petrus jejich kiks nepotrestal. Za pět minut už bylo zle. Opavská defenziva se opět nacházela v totálním rozkladu. Dittrich se uvolnil, nahrál Prorokovi a ten střelou k tyči zmrazil celý stadion. Pohled na bídu, která odehrávala na hřišti, už nedávali ani fanoušci v opavském kotli a svá místa opustili.

V samotném závěru prvního poločasu ještě stála za zmínku střela Sedláčka z trestného kopu, kterou gólman východočechů vyrazil nad.

Fotbalová bramboračka v podání Opavy pokračovala i ve druhém poločase. V 59. minutě uklouzl Dohnálek a Norek pod ležícím Novákem zvyšoval na 0:4. A opět opavská obrana v akci. Tentokrát nechala prostor Dittrichovi a ten Slezany zostudil popáté.

Utkání se už poté jen dohrávalo. V poslední minutě Opavští Metelkou snížili 1:5.

„Náš výkon byl ostudný. Chci se omluvit všem, co na fotbal přišli. Na náš výkon se jen těžko hledají slova," řekl trenér Opavy Jan Pejša. „Připadalo mi, jako by hráči tahali železnou kouli na noze za sebou," dodal opavský kouč.

„Cestu za vítězstvím nám usnadnily dva góly, které jsme dali na začátku zápasu. Věděli jsme, že Opava jde do utkání s tím, že ho musí vyhrát a byla pod tlakem. Chtěli jsme vycházet ze zabezpečené obrany a spoléhat na brejky, které se nám dařilo proměňovat. Po našem rychlém vedení byl zápas snadnější, otevíraly se nám prostory. Domácí se dostali do křeče a nebyli vůbec nebezpeční," ohlédl se za zápasem kouč východočechů Martin Svědík.

..anketu dnes ze zřejmých důvodů nezařazujeme..

Slezský FC Opava – Pardubice 1:5 (0:3)
Branky: 90. Metelka – 8. Dubský, 11. Dittrich, 33. Prorok, 59. Norek, 67. Dittrich. Rozhodčí: Hrubeš – Mencl, Pilný. Žluté karty: Dohnálek – Norek, Petrus, Hundák, Řezníček. Diváci: 1375.

Opava: Novák – Dohnálek, Uvíra, Kuděla, Wirth (46. H. Prokeš) – Metelka – Partyš, Sedláček, Schaffartzik – Ficek (60. Lokša) – Radzinevičius (70. Žmolík). Trenér Jan Pejša, Jaroslav Kolínek
Pardubice: Shejbal – Přibyl, Němeček, Prorok, Norek – Hundák (86. Kakrda), Dubský, Řezníček (72. Jeřábek), Dittrich (82. J. Sklenář), Javůrek – Petrus. Trenér Martin Svědík