Opava držela od úvodních minut míč častěji na svých kopačkách, ale čistou gólovku si nevytvořila. Kazila hodně přihrávek. Střela Wirtha nad branku brankáře Boháče z klidu nevyvedla. Po křížném balonu Hrabiny pro změnu netrefil Žižkovskou svatyni Partyš, na jeho obranu je ale nutno říci, že zakončoval z těžké pozice. To tým z pod žižkovského vysílače byl daleko nebezpečnější. Po čtvrthodině hry se na hranici šestnáctky ocitl zcela volný Surynek, vystřelil tvrdě, naštěstí pro domácí netrefil branku.

Ve 28. minutě dostal dobrý balon Jurečka, drze se rval na branku a když už se chystal ke střele, byl faulován Marešem. Hostující hráč za tento zákrok uviděl jen žlutou kartu. Opavě se naskytla standardní situace z dobré vzdálenosti. Bohužel Partyšova slabá střela skončila v náruči gólmana Boháče. Žižkov odpověděl přízemní střelou Mareše, která jen o centimetry minula branku.

Sedm minut před poločasem zahrával Partyš standardku, odražený balon se dostal k Němcovi. Jeho střela mířící do středu branky Boháčovi velké problémy nenadělala.

Druhý poločas začal se zhruba pětiminutovým zpožděním, neboť opavští fanoušci zaházeli trávník toaletním papírem na protest proti opavskému vedení. Po období klidu přišla 58. minuta. Květon krotil nadvakrát střelu, balon ale neudržel. K míči se dral Kalod, Wirth ho odtlačil a žižkovský útočník upadl. Rozhodčí posoudil zákrok jako penaltový a opavského kapitána navíc vyloučil.

Šťastný pokutový kop proměnil – 0:1.

Chvíli na to byl zápas znovu přerušen, tentokrát po sporném verdiktu rozhodčího, kdy začaly u lajny hořet vyhozené toaletní papíry. V 69. minutě domácí zadáci nepokryli Kotyzu, který dostal balon do vápna a nikým neatakován dával na 0:2. O dvě minuty později přišel opavský gól naděje, když centrovaný míč uklidil do branky po důrazném souboji s gólmanem teprve osmnáctiletý Jurečka.

Tentýž hráč v 77. minutě tvrdě vystřelil a Boháč tlačil balon vedle tyče očima. Osm minut před koncem podnikli rychlý kontr Viktoriáni, pohráli si s obranou, zakončení vzal na sebe Michal Sedláček a brankář Květon konečky prstů vytáhl balon na roh. Ve čtvrté minutě nastavení odzbrojil Lumír Sedláček, který vnesl do hry myšlenku, čistě protihráče, přesně hledal hlavu Kostelného, ten ale netrefil branku. Ještě před tímto momentem putoval po druhé žluté předčasně pod sprchy hostující Kalod.

Opavští už ale s výsledkem nic neudělali a je jisté, že přezimují na posledním místě druholigové tabulky.

Více k utkání si přečtěte v pondělním a úterním Opavském a hlučínském Deníku.

Slezský FC Opava – Viktoria Žižkov 1:2 (0:0)
Branky: 72. Jurečka - 58. Šťastný (penalta), 69. Kotyza. Rozhodčí: Nenadál – Hock, Vlasjuk. ŽK: Zapletal, Květon, Schaffartzik – Mareš, Kalod, Bartošák. ČK: 57. Wirth – 90+3 Kalod. Diváci: 1727

Opava: Květon – Uvíra, Metelka, Kostelný, Hrabina (79. Lokša) – Wirth, Zapletal (80. L. Sedláček) – Partyš, Jurečka, Němec (74. Schaffartzik) – Mrázek. Trenér David Vavruška
Žižkov: Boháč – Šťastný, Bodeček, Kiidron, Čermák – Kotyza (90+12 Hejný), Sloboda, Mareš, Bartošák – Kalod, Surynek ( 79. M. Sedláček). Trenér Roman Nádvorník