„Samozřejmě, že každý bod z venku se počítá, ale vzhledem k tomu, že jsme hráli téměř hodinovou přesilovku, může budit výsledek rozpaky,“ řekl asistent opavského kouče Jan Pejša.

Slezané si v prvním poločase vypracovali jednu velkou šanci Halaškou, brankář Hrubý ale jeho hlavičku vytáhl na rohový kop. To už hráli domácí bez vyloučeného Hnaníčka. Celkově se ale nijak oslnivý fotbal nehrál.

Obraz hry se nezměnil ani ve druhém poločase. To už v opavské sestavě chyběl Milan Halaška. „Věděli jsme, že budeme útočit do plných, Milan je přece jen brejkový hráč, proto se trenér rozhodl ke změně,“ vysvětlil Mazurův asistent.

Dvě minuty před koncem mohl Slezský FC strhnout vítězství na svou stranu. Na dlouhý aut Uvíry si vyskočil Neubert, ke smůle hostujícího výběru ale orazítkoval pouze břevno. „Těšit nás může to, že jsme za pět jarních zápasů inkasovali pouze jednu branku, což je skvělá vizitka naší defenzivy. Nemyslím tím jen gólmana a čtyři obránce, ale celé mužstvo,“ uzavřel Jan Pejša.

Znojmo – Slezský FC Opava 0:0
Rozhodčí: Býma – Handlíř, Dobrovolný. ŽK: Hříbek, Mudra – Schaffartzik, Hrabina, Mikula. ČK: 34. Hnaníček. Diváků: 753
Opava: Květon – Coufal, Uvíra, Mikula, Hrabina – Partyš, Křeček, Zapletal (70. Žmolík), Schaffartzik (85. Neubert) – Radzinevičius, Halaška (46. Ficek). Rozhodčí Josef Mazura