Slezský FC začal aktivně a hned v úvodu mohl domácí celek poslat do vedení Hurta, jenže Kubik jeho ránu vyrazil. V 7. minutě už bylo veselo, když po rohu se k odraženému míči probil Veselý a napálil jej do třinecké sítě.

O zhruba dvacet minut později došlo k nedorozumění v opavské defenzivě, Štefánik upaloval sám na Vyklického a pod opavským gólmanem poslal míč do brány – 1:1.

Ve druhé půli se hrál nervózní a vyrovnaný fotbal, závěr ale patřil Opavě. Po standardce Kuzníka neudržel Kubik míč a střídající Dybal jej pohotově dorazil do brány. Krátce nato se prosadil Litwiak, a když si střelu Sochy srazil do vlastní brány Paholík, bylo hotovo.

Opavští dorostenci tak po vítězství 4:1 uhájili příslušnost v nejvyšší soutěži i pro příští ročník.

„Loni jsme se zachránili rovnou, ale tahle baráž byla opravdu nejtěžší z těch tří, které jsem tady zažil. Rozhodly tlak, větší chtění, kvalita, a nakonec i kondice," řekl kouč opavské devatenáctky Alois Skácel.

„Psychicky to bylo náročné. Dalo se to zvládnout, ale jsem rád, že to mám za sebou a myslím, že i kluci. Celý rok dřeli, byl to strašně poctivý ročník. Teď je důležité, aby makali dál a zvládli přechod do mužského fotbalu. Sám jsem na ně zvědav," dodal.

Slezský FC Opava U19 – FK Fotbal Třinec U19 4:1 (1:1)
Branky: 7. Veselý, 72. Dybal, 79. Litwiak, 83. vlastní Paholík – 29. Štefánik. Rozhodčí: Slabý – Lakomý, Vrťo. ŽK: Samiec, Potůček (oba Třinec). Diváci: 275
Opava: Vyklický – Keller, Kolísek, Štefka, Hurta – Kuzník, Rychlý, Schlossár (66. Dybal) – Musila (58. Vrána), Veselý (77. Litwiak), Socha. Trenér: Alois Skácel

Jan Šimek