Chlebičovští se na jaře trápí, jejich největší slabinou je koncovka. „Nejsme schopni vstřelit branku. Na gól se strašně moc nadřeme, o to víc naše porážky bolí,“ posteskl si trenér Chlebičova René Černohorský.

Jinak tomu nebylo ani v neděli na trávníku v Břidličné. Chlebičov v prvním poločase inkasoval branku. „Možná byla sporná. Gólu přecházel útočný faul na našeho gólmana,“ řekl chlebičovský kouč. Od tohoto okamžiku měli jeho svěřenci několik možností k vyrovnání.

„A byly to šance opravdu z kategorie tutových,“ zvedl prst trenér. „Na branku domácích se valil jeden náš útok za druhým,“ pokračoval hostující kouč. Hubálek s Jiřím Holleschem neuspěli, stejně se vedlo i Vaňkovi. Ve druhém poločase tlak hostujícího mužstva sílil.

„Dočkali jsme si i kýženého vyrovnání. Deset minut před koncem se trefil Novák. V té chvíli jsem si myslel, že minimálně bod máme v kapse,“ podotkl Černohorský. Jenomže šest minut před koncem kopali domácí roh, míč spadl na hlavu jednoho z jejich hráčů a brankář Josefus se jen otočil smutně za sebe. V samotném závěru sahal Chlebičov po remíze, ale hlavička Jiřího Hollesche letěla mimo branku.

„Minimálně bod jsme si měli odvést. Dnes se znovu ukázalo, že fotbal nemá logiku,“ smutnil René Černohorský a dodal: „ K čemu nám je, že hrajeme dobrý fotbal, bojujeme, když z toho nejsou body. Strašně mě to štve. Nebudu ovšem brečet, musíme se zvednout, chce to jeden vítězný zápas. Ten by nás nakopl a my se určitě odrazíme k lepším výsledkům.“

Břidličná - Chlebičov 2:1 (1:0)
Branky: Holodňák, Juráš – Novák
Sestava Chlebičova: Josefus – Vavřinčík, D. Hollesch, Tihelka, Vyskočil – Kratochvíl, Vaněk, M. König (65. Marčík), Novák – J. Hollesch, Hubálek (85. Baďura)
#nahled|https://g.denik.cz/74/14/optab_ib_trida_a_16kolo_adm350.jpg|https://g.denik.cz/74/14/optab_ib_trida_a_16kolo.jpg|Tabulka I.B třídy (skupiny A) po 16. kole.#