Trenéra Petra Samce jen mrzely dvě nezvládnuté standardní situace, po kterých domácí dali dvě branky. Hlučínský kouč se musel obejít o Radima Sáblíka, který si odpykává třízápasový distanc za vyloučení na Slovácku.

„Naším prvořadým cílem bylo eliminovat tlak domácích. Nepouštěli jsme se do žádných ofenzivních manévrů. Naši hru jsme postavili na zajištěné obraně a rychlých brejcích,“ začal s rozborem vítězného utkání trenér Hlučína Petr Samec.

Domácí celek s několika hráči prvního týmu v sestavě si v úvodní pětačtyřicetiminutovce nevytvořil vážnější gólovku. „Jen mě mrzelo, že jsme zbytečně ztráceli jednoduché míče a tím dostávali do hry domácí celek,“ vytknul nedostatky Samec. Největší šance první půle se zrodila v samotném závěru, kdy střela Hynka Prokeše orazítkovala tyč Lejsalovy branky.

„V kabině jsem trochu zvýšil hlas. Hráči byli nabádáni k tomu, že jsou fotbalisté, a ne atleti. Naše hra se zlepšila, a to se nakonec odrazilo i na výsledku. Zejména akce taženy po naší pravé straně byly hodně nebezpečné,“ vypíchl hlučínský kouč.

První branka padla v 52. minutě. Valášek odcentroval a Koubek do prázdné branky otevřel skóre – 0:1. V 73. minutě se oba ukázali znovu. Skvěle zakombinovali a Petr Koubek svým druhým gólem poslal Slezany do dvougólového trháku. Tento gól mladé Brňáky nepoložil.

Čtyři minuty po inkasované brance vykřesal domácím naději po centru Urbana hlavou Šural. „Měl jsem trochu obavy, co s námi tato branka udělá. Kluci ale závěr zvládli výborně po taktické stránce a domácím příliš toho nedovolili,“ chválil Samec.

Definitivní vítr z plachet vzal v 90. minutě Jihomoravanům Hynek Prokeš brankou na 1:3. „Brno sice ještě snížilo, ale to už probíhaly poslední sekundy zápasu. Mrzí mě, že obě branky jsme dostali po standardních situacích. Tato bolest nás provází celé jaro,“ přiznal Samec.

Hlučín tak podruhé v řadě vyhrál a bodově se dotáhl na vedoucí Znojmo. „Nás můžou mrzet jen jarní nezdary. Kdybychom se jich vyvarovali, tak jsme teď někde úplně jinde. Nedá se nic dělat, musíme dál bojovat,“ burcuje hlučínský trenér, který jinak po utkání své hráče hodně chválil.

V sobotu se Hlučín představí na domácím trávníku v utkání s béčkem Zlína.

Brno B - Hlučín 2:3 (0:0)
Branky: 77. Šural, 90+3. Smutný - 52. a 73. Koubek, 90. H. Prokeš
Sestava Hlučína: Kosmál – Štýbar, Bogdaň, Drozd, J. Barcal – Valášek, Poštulka, Kovář, H. Prokeš, Žižka – Koubek (87. Ondrušík)