Šancí bylo na obou stranách doslova poskrovnu. Z prvního poločasu stojí snad jen za malou zmínku ohrožení po jednom z trestných kopů na straně Budišova. Jinak ticho po pěšině.

V úvodu druhé půle byl k vidění rozhodující moment celého zápasu. S padesátou minutou utkání přicestoval do hostujícího vápna dlouhý aut, balon se dostal na kopačky Vondrouše, jenž otevřel skóre. O dvacet minut nato rozehrával trestný kop Jan Vožník. Jeho střela se ale do brány jen těsně nevešla.

Poslední vážnou příležitost si vytvořil Richard Blaga. Ani on však v zakončení úspěšný nebyl. Budišov se tak dále veze na vítězné jarní vlně.

„Podle mého se jednalo o oboustranně vyrovnaný zápas, kterému by asi nejvíce slušela remíza. Je mi kluků z Hoštic trošku líto, ale takový je fotbal. Na naší straně bylo více štěstí, a proto jsme zvítězili,“ prozradil vedoucí budišovského mužstva Jaroslav Kostecki.

Trenér Hoštic Roman Grygarčík sdílel podobný názor. „Herně jsme byli lepší, ale v koncovce na naší straně nestálo štěstí. Jediný gól zápasu padl po chybě obrany. Dělba bodů by pravděpodobně byla spravedlivějším výsledkem,“ uzavřel.

Budišov nad Budišovkou - Malé Hoštice 1:0 (0:0)
Branka: 50. Vondrouš

Sestava Budišova: Krása – Hasala (87. Wicha), Schlauch, Mička, Marek – Fluss, Vondrouš, Tobolík – Dvořák (85. Stránský), Kirchner, R. Modelský (60. Dostál)
Sestava Hoštic: Čubok – Unruh, Kašný, Kania – Chřibek, Thiemel, Kurzica, M. Staníček (80. Mlýnek) – Sliž, Vožník Malohlava (80. Richard Blaga)

(dus)