Domácí trenér Martin Krzikala si mnul prsty hlavně díky jedné skutečnosti: „Z prvních dvou střel na bránu se nám povedlo vsítit dva góly.“ Poprvé se měnilo skóre již v 7. minutě, kdy Jan Vyletělek vypracoval pěkný centr pro Plačka, který se z dorážky nemýlil.

O několik minut později již bylo vedení Krzikalových svěřenců dvojnásobné. Janoš se po centru prosadil hlavou a vypadalo to na jednoznačnou partii. Jenže chvíli na to hlavní sudí nařídil dost spornou penaltu za údajnou ruku. Naštěstí pro domácí její exekutor vyhořel na brankáři Malíkovi, jenž držel akcie Darkovic stále nad vodou.

V závěru poločasu hosté dostali další šanci z trestného kopu, ale ani tehdy se jim skórovat nepodařilo. Po poločase už domácí jen dokonali to, co započali v úvodní pětačtyřicetiminutovce. Ze zatáhnutí Pavla Vyletělka profitoval Plaček a bylo to o tři góly.

Tentýž hráč dokonce mohl o něco později zkompletovat hattrick, jenže v zakončení přesný nebyl. V osmdesáté minutě se trefil také Pavel Vyletělek a s Klimkovicemi to vypadalo bledě. Hosté sice stihli kosmeticky snížit, ale na body nedosáhli.

„Zápas jsme měli prakticky v celém průběhu pod kontrolou. Oproti minulým střetnutím jsme proměňovali šance a po zásluze bereme tři body,“ dodal Martin Krzikala.

Darkovice - Klimkovice 4:1 (2:0)
Branky Darkovic: 7. a 65. Plaček, 15. Janoš, 80. P. Vyletělek
Sestava Darkovic: Malík – Dudek (70. Lipnický), Janoš, O. Miketa, Tvrdý – J. Vyletělek, Kalusek, P. Vyletělek, Poštulka – Plaček (75. Smetka), T. Miketa (85. Bury)

(dus)