Ve středu na vítkovickém stadionu se po delší odmlce opět dočkají. Utkání má výkop v 19 hodin.

„Pro nás je vlastně derby s tímto soupeřem úplně nejvíc. Už když v minulé sezoně bylo jasné, že Baník spadne, jsme se zajímali jen o los, kdy se s ním utkáme. Nedávno jsme počítali, kdy jsme do Ostravy naposledy vyjížděli. Bylo to před jedenácti lety.

Fanoušci jsou opravdu natěšení. Naplánovánu máme spoustu věcí. Samozřejmě ne všechno bych rád prozradil, jelikož chystáme nějaké choreografie," popisoval šéf opavského kotle Tomáš Hrubý a jedním dechem doplnil: „Největší novinkou je speciální edice žlutých triček, v nichž do Ostravy pojedeme. Máme na nich nápis ‚My jsme slezská Opava'."

Hlavní a protilehlá tribuna Městského stadionu ve Vítkovicích jsou dva dny před výkopem vyprodány a k dostání zbývá pouze několik stovek vstupenek do jiných sektorů. „V pondělí v pravé poledne zbývalo k prodeji necelých devět stovek lístků," uvedla manažerka ticketingu FC Baník Ostrava Monika Matulová s tím, že kapacita stadionu byla z bezpečnostních důvodů snížena na 12 590 diváků.

Během úterního dopoledne se doprodalo i zbývajících několik stovek vstupenek do jiných sektorů.

Početná skupina vyrazí i vlakem z Opavy. Příznivci Slezského FC budou mít ve Vítkovicích vyhrazeny sektory C1 až C3. Lístky si ještě během dneška od 8 do 19 hodin s polední pauzou mezi 11.30 až 12.30 mohou v předprodeji zakoupit v klubovém fanshopu v Městských sadech.

V pondělí se jich podařilo prodat více než 520. „Kdybyste mi otázku na to, kolik nás do Ostravy pojede, položili před čtrnácti dny, řekl bych číslo okolo 350 lidí," uvedl Tomáš Hrubý.

„Zájem je ale opravdu velký. Na Baník chtějí jet také lidé, kteří na fotbal běžně nechodí. Podle mého dokonce nějak pravidelně nenavštěvují ani naše domácí zápasy," připojil několik dalších postřehů Tomáš Hrubý.

Příznivci Slezského FC budou do Vítkovic hromadně cestovat vlakem. České dráhy jsou na tuto skutečnost dobře připraveny.

„V souvislosti se zápasem mezi Baníkem a Opavou ve středu posílíme spojení v 16.42 z Opavy s příjezdem do Vítkovic v 17.29 a ve 21.30 z Vítkovic s příjezdem do Opavy ve 22.38. Nasadíme dvě soupravy CityElefant, které mají dohromady kapacitu přibližně 600 míst k sezení," uvedla tisková mluvčí Českých drah Monika Bezuchová.

„Organizovaný sraz fanoušků máme stanoven na 15.30 na stanici Opava východ. Odsud hromadně vyjedeme směr Ostrava," poznamenal šéf opavského kotle, podle něhož sice bude utkání vyhrocené, ale střety mezi tábory fanoušků neočekává: „V tomto ohledu to podle mého bude klidné. Zápas bude vyhecovaný, určitě dojde na nějaké slovní výměny názorů, nepředpokládám však, že by se mělo stát něco vážnějšího."

Aktualizace: V předprodeji bylo prodáno celkem 882 lístků.