Havířovští dali o sobě vědět už v šesté minutě, kdy nebezpečně vystřelil Matušovič, hosté kontrovali o dvě minuty později, kdy po rohu Sedláčka vypálil Jukl a balon jen o kousek minul šibenici. Ve 14. minutě odehrával opavský brankář Štencel míč po malé domů, jenomže nastřelil jen Racka a míč skončil v síti – 1:0.

O sedm minut později se dopustila opavská defenziva další chyby, kdy rozehrávku zachytil Matušovič a křížnou střelou ke vzdálenější tyči zvýšil na 2:0.

Ve druhém dějství hosté přidali. Po vysunutí Pompa Juklem se zjevil opavský útočník sám před brankářem, ale nastřelil pouze jeho nohy. V 61. minutě se Slezský FC vrátil do zápasu, aktivní Jukl prostřelil všechno, co mu stálo v cestě – 2:1. O tři minuty později měl vyrovnání na hlavně Radzinevičius, ale gólman Havířova byl proti.

Havířov se bránil, ale jedenáct minut před koncem mohl své vedení pojistit, Michalčáka ale brankář Štencel na lajně vychytal. V závěru měli Opavští ještě jednu velkou možnost, jenomže Juklovi nepřálo štěstí, když jeho rána byla sražena na roh a hosté se vraceli domů s prázdnou.

„V prvním poločase jsme se nedokázali vyrovnat s krátkým a úzkým hřištěm. Soupeř nás napadal a nutil k chybám, které dokázal potrestat. My jsme chtěli hrát kombinačně, ale to se nám nedařilo," hodnotil utkání trenér Opavy Jan Hruška starší. „Do druhé půle jsme změnili rozestavení, měli jsme místy výraznou převahu, bohužel kvůli nekvalitní koncovce jsme dokázali jen snížit. Zápasu by slušela spíše remíza," dodal kouč opavské rezervy.

Havířov – Slezský FC Opava B 2:1 (2:0)
Branky: 14. Racko, 21. Matušovič – 61. Jukl
Opava B: Šencel – Pomp, Michal Hrabina (46. Kuděla), Moravec, Uvíra – Jukl, Kašný, Vybíral, Sedláček, Němec (62. Gebauer) – Radzinevičius. Trenér Jan Hruška starší