Zápas odstartovala obě mužstva ve vysokém tempu. Zejména hráči Havířova hráli ve velkém nasazení a hned jejich první slibná příležitost skončila gólem. Po rohovém kopu míč doputoval až k Zavadzanovi, který poslal míč do sítě, a otevřel skóre zápasu.

Osm minut nato měla opavská rezerva velkou šanci vyrovnat. Rozběhnutý Němec dostal dlouhý balon za obranu, těsně před brankovou čárou jej dostihl a ihned poslal do vápna ostrý centr. Na ten si naskočil Továrek a hlavou mířil jen těsně nad. Pak zahrozil střelou přímo z rohového kopu Schneider a Smietak v brance hostů měl problémy.

Havířovští mohli jít do šaten s dvoubrankovým vedením, kdy se po nedůrazu ve středu hřiště dostal sám před Štencela Vagner, ale opavský gólman svůj tým podržel. V úvodu druhé půle byl aktivnější Havířov a dobře kopnutý trestný kop Matušoviče odvracel na roh z pětky Kužel. Po hodině hry Matušovič pořádně vystrašil Štencela dalším povedeným přímým kopem, ale skóre se měnilo na opačné straně.

V 67. minutě po rychlém brejku unikal z boku sám na Smietaka Demel, havířovský gólman proti němu vyběhl a zřejmě jej i fauloval. Pokračovalo se ale ve hře, Demel prostrčil míč na Němce a ten ránou do poloprázdné brány vyrovnal. O pět minut později se Skoupý ocitl sám před Štencelem, ten jej ale výborným výběhem zastavil.

A tak si slovo vzali opět Opavští. Kuzník si posunul míč do středu hřiště a akurátní střelou z hranice šestnáctky přesně k tyči strhl vedení na stranu béčka Slezského FC – 2:1. Havířovští rezignovali a to mohli být rádi, že po průniku střídajícího Žídka neinkasovali ještě potřetí.

Slezský FC Opava B – MFK Havířov 2:1 (0:1)
Branky: 67. Němec, 76. Kuzník – 15. Zavadzan. Rozhodčí: Handlíř – Slavík, Richtár. ŽK: Hoza – Matušovič, Zavadzan, Zupko. Diváci: 105

Opava: Štencel – Michal Hrabina, Hoza, Švec, Kužel – Demel, Kuzník, Schneider, Můčka – Němec (68. Žídek) – Továrek. Trenér Jan Hruška starší
Havířov: Smietak – Babič, Zavadzan, Michalčák, Vagner (80. Zupko) – Byrtus – Večeřa, Matušovič, Forster, Skoupý – Vachtarčík (62. Trmal). Trenér Miroslav Matušovič