Od začátku sezony se tým připravuje pod taktovkou nového kouče Marcela Meleckého, středopolaře, jenž má spoustu ligových zkušeností z Bohemians 1905, v minulosti koučoval Píšť a naposledy v I.A třídě i Bohuslavice.

Dolnobenešovskou lavičku po pěti letech tak opustil Dušan Christoph, jenž bude trénovat Štěpánkovice.

„Původně jsem měl být jeho asistentem, ale Dušan se rozhodl skončit. Podle něj mužstvo potřebovalo nový impuls. Nakonec mi tedy byl nabídnut post hlavního kouče a já ho přijal. Mám rád výzvy, klukům věřím a na novou sezonu se už těším,“ uvedl Marcel Melecký.

První ostrá prověrka ho čekala v nedávném předkole MOL Cupu, kde jeho tým narazil na Bohumín. Prohrál však 2:4 a se soutěží se rozloučil. „Tento zápas se nám příliš nepovedl. Po osmi minutách jsme prohrávali 0:2 a těžko jsme se dostávali do pohody. Ještě máme na čem pracovat,“ pokračoval.

V Dolním Benešově už mají jasno i o prvních posilách. Šanci dostanou mladíci z Hlučína – Petzuch, Krivčuk, Rychnovský a také syn Pavla Kuliga Samuel. Pořádně vyztužena ale bude také brankářská pozice. Klubu se totiž povedlo domluvit s Davidem Hampelem, který v minulosti chytal za Opavu nebo Hlučín.

Na svou stranu ho lanařil trenér Bruntálu Antonín Mura, avšak hlučínský gólman si nakonec vybral Benešov.

Mužstvo pro změnu opustil Jakub Býma a Marcel Melecký nemůže počítat ani s krajním obráncem Martinem Václavkem. „Ve Valašském Meziříčí pokračovat nebude, ale u nás zůstat nechce. Hodlá hrát někde výše,“ komentoval novopečený benešovský trenér a na závěr ještě dodal:

„V současnosti máme spoustu zraněných hráčů. Po operaci je Adamík, zdravotní problémy postihly také Rubého a nově i Labudu. Až se tito fotbalisté dají do pořádku, budeme silnější.“