„Na půlroční hostování se nám podařilo získat Robina Štefka z Hlučína a Honzu Jánoše z Bohuslavic. Oba budou posilami," podotkl trenér Dušan Christoph.

„Věřím, že se nám podaří ještě do zdárného konce dotáhnout angažmá Martina Obrusníka z Bolatic. V přípravě se jevil velmi dobře, dává góly, což je pro mě důležité," zdůraznil dolnobenešovský kouč, který by rád ještě dořešil příchod brankáře Köhlera z Ludgeřovic. „Šanci v brance dostane tak náš dorostenec Kozel," dodal.

Potěšující zprávou je také fakt, že návrat hlásí dlouhodobí marodi Michal Juchelka s Richardem Husovským. „S Michalem jsme se bavili. Má chuť do fotbalu, chce nastoupit do sobotního zápasu přípravy proti Bohuslavicím. Do tohoto utkání by mohl zasáhnout i Richard Husovský," doplnil trenér Dolního Benešova.

Benešovští ale řeší i odchody. Kvůli pracovnímu vytížení nebude moci trenér počítat s Jakubem Rozsívalem. Hostování z Litultovic neprodloužil Jakub Gloga.

„Zřejmě zamíří do Slavkova. Mrzí mě ale odchod Jakuba Býmy. Počítali jsme s ním i pro budoucnost, nakonec se ale vrací do Strahovic, kde hrál okresní přebor. Přitom měl nabídku i z Vítkovic, kdyby šel tam, pochopím, ale tak," kroutí hlavou Dušan Christoph.

Zimní přípravu s benešovským týmem absolvoval zkušený záložník Martin Sebrala. Ten si ale divizi na jaře nezahraje. „Martin změnil práci, čeká rodinu, neměl by čas čtyřikrát týdně trénovat. Zůstává v Bohuslavicích. Jsme ale domluveni, že v létě se můžeme o případné spolupráci znovu bavit. Když bude chtít, může s námi trénovat," řekl šéf dolnobenešovské lavičky Dušan Christoph.

V sobotu od 12 hodin čeká na Benešovské přípravné utkání s Bohuslavicemi, hrát by se mělo na umělé trávě v Kravařích. „Pokud to jen trochu půjde, chceme hrát na přírodním hřišti v Zábřehu," uzavřel trenér.