„Martin s námi začal přípravu, uvidíme, jak mu to půjde a jak se mu fotbal podaří skloubit s pracovním vytížením, určitě dostane šanci v přípravných zápasech," řekl trenér Dolního Benešova Dušan Christoph.

„Zkušený hráč jeho typu nám chybí," doplnil benešovský kouč, který během podzimní části nemohl počítat se zraněnou osou týmu, kterou tvoří trojice zkušených hráčů Michal Juchelka, Richard Husovský a Michal Spruch.

„Michal Spruch začal po půlroční pauze s tréninkem, zato zbývající dva teprve vyklusávají," poznamenal trenér a dodal: „Aby toho nebylo málo, tak nám vypadl Jakub Býma. Podvrtl si kotník a teprve v tomto týdnu byl sundávat sádru."

Kromě Martina Sebraly se do přípravy zapojil opavský stoper Patrik Dřizgevič, který na podzim kopal krajský přebor za Kravaře, dále pak Martin Obrusník, útočník ze Strahovic. „Další hráči jsou v řešení," dodal Dušan Christoph.

Podstatné je, že se Dolnímu Benešovu podařilo udržet brankářskou jedničku Jakuba Švrčinu. „Kuba projevil zájem u nás pokračovat. Nyní se musíme dohodnout s Karvinou, které patří. Potěšilo mě taky, že u nás chtějí zůstat i další dva hostující hráči-Roman Brunclík s Jakubem Býmou," řekl dolnobenešovský stratég.

Otazník ale visí nad druhým brankářem. „Chtěli jsme mladého Chvěju z Darkoviček, ten je ale kmenovým hráčem Sigmy Olomouc a ta ho podle posledních informací posílá na hostování do Mohelnice. Musíme hledat dál," zakončil Dušan Christoph.

První přípravný zápas odehrají benešovští v sobotu čtyřiadvacátého ledna na umělé trávě v Kravařích s devatenáctkou Hlučína. Utkání začíná ve 14 hodin.