„Některé zápasy jsme vyloženě pokazili. Mrzí mě hlavně ty s Novým Jičínem, Rýmařovem a Petrovicemi. Klidně jsme mohli mít o šest až osm bodů více," podotkl Dušan Christoph, který se opět snažil do kádru zapracovat mladé fotbalisty.

„Touto cestou chceme jít i nadále. V létě jsme udělali docela dost změn. Tým si musí sednout a to nějaký čas potrvá. Věřím, že na jaře budeme silnější," míní dolnobenešovský stratég, který se o právě skončené podzimní části rozpovídal v následujícím rozhovoru, ve kterém odtajnil i jména nových hráčů, kteří se devatenáctého ledna zapojí s týmem do zimní přípravy.

Podzimní část skončila, Dolní Benešov uhrál dvacet bodů a v tabulce mu patří desátá příčka, jste spokojený? Nebo jste mohli dopadnout lépe?

Rozhodně spokojený nejsem. Čekal jsem, že uhrajeme více bodů. Mrzí mě zbytečné ztráty. Některá utkání jsme ztratili kvůli špatné koncovce, která byla mnohdy tragická. Nakonec se to všechno projevilo v tabulce. Nikdo nás nepřehrál, srážely nás fatální chyby jednotlivců a již zmiňovaná koncovka.

Říkáte koncovka? Ale střelce v týmu máte…

Máme, ale nedávají góly. Díky zlepšenému závěru se nakonec stal nejlepším střelcem osmigólový Ondra Adamík. Bohužel ostatní se k němu nepřidali a v tom vidím naše minus. Takový Filip Labuda dal jen jeden gól a to je na hráče jeho pověsti strašně málo. Více jsem čekal také od Honzy Radka.

Filip Labuda v předchozích sezonách branky dával, letos ne, ale do šancí se dostával…

Filipův problém je v tom, že si přestal věřit. Kdyby proměňoval příležitostí, do kterých se dostával, tak je nejlepším střelcem soutěže. Nechci mu dělat alibi, ale studuje vysokou školu v Praze, chodí tak jen na předzápasové páteční tréninky a to je málo. Divizi bez tréninku hrát nemůžete.

Pro mě je to velká škoda, protože se jedná o dobrého fotbalistu. Věřím, že změnu přinese zimní příprava, bude více trénovat, hrát zápasy. Jsem přesvědčený, že na jaře nám svými góly pomůže.

Sezonu v Benešově rozjel Adam Schwalbe, hrával v základní sestavě, dal i dvě branky, nakonec jste se s ním rozloučili…

Nastala ošemetná situace. Adam je hráč do ofenzivy, kde jsme měli slušnou konkurenci. Adam navíc vzhledem k pracovnímu vytížení nemohl tolik trénovat. Chtěl pravidelně hrát, což jsem mu nemohl zaručit, proto jsme ho pustili do Štěpánkovic.

Rozhodně jsme se nerozešli ve zlém, Adam se s námi zapojí do zimní přípravy.

Jako pozitivum může být vnímáno zařazení do základní sestavy mladého Jana Romaněnka…

Honza začal s námi trénovat a vypadal velice dobře, měl velký zájem hrát. Ukázalo se, že jeho angažování bylo správným krokem. Totéž ale platí i o Kolenkovi, Rubém, Hartmannovi nebo Klingrovi. Jsou to všechno mladí hráči, kteří mají perspektivu. Když tým vhodně doplníme, na jaře budeme silnější.

Čeká Dolní Benešov na jaře boj o záchranu?

Při pohledu na tabulku ztrácíme tři body na šestého a pět máme náskok na předposledního. Soutěž je vyrovnaná, věřím, že se záchranou bychom problémy mít neměli. Během podzimu jsme odehráli výborná utkání s vrchem tabulky. Tým sílu má, věřím, že se posuneme nahoru.

Jak to vypadá s kádrem?

Odejít nechce nikdo. Musíme vyřešit hostovačky hráčů. Máme tady kluky z nižších soutěží, které učíme hrát divizi. Vedeme je k tomu, že musí být koncentrovaní po celé utkání, protože pokud vypustíte tři minuty, zápas ztratíte. Přece jenom v I. A nebo I. B třídě tento návyk neměli.

Před svým zraněním dost gólů obstaral Richard Husovský, co je s ním nyní?

Richard bohužel s fotbalem skončil, trénuje béčko a hraje okresní soutěž. Je to velká škoda, měl potenciál dát gól z ničeho, byl v koncovce neskutečně dobrý. Zranění mu ale nedovolilo pokračovat na vyšší úrovni.

Můžete prozradit jména možných posil pro jaro?

Přípravu s námi začne Adam Schwalbe, trénovat začal Bohuš Moc, který byl pracovně v zahraničí, velký zájem máme o Martina Obrusníka z Bolatic a Denise Bořuckého z Oldřišova.

Dolní Benešov v číslechBilance: 10. místo, 6-2-8, 21:27, 20 bodů
Střelci: 8 - Ondřej Adamík, 3 - Patrik Rubý, 2 - Michal Juchelka, Adam Schwalbe, 1 - Jan Radek, Filip Labuda, Martin Hartmann, Jiří Majewski, Jan Romaněnko, Ondřej Haas