Podle papírových předpokladů se mělo jednat o jednoznačné utkání, domácí tým si v šestnáctipříčkové tabulce držel před duelem osmé místo, hostům pak patřila až předposlední patnáctá příčka.

Hraničtí tak mohli domácí hráče zaskočit agresivní hrou směřující k bodům za každou cenu, protože sestup do krajského přeboru je více než hrozící. Naštěstí se tak nestalo a Dolnobenešovští svého rivala deklasovali pěti brankami.

Domácí hráči začali zostra a od prvního doteku balonu bylo jasné, že to budou oni, kdo bude psát osnovu zápasu. Hned ve druhé minutě potěšil domácí publikum pěknou ranou Punčochář a Benešov vedl 1:0. Za tři minuty se ale domácí dopustili velké hrubky ve středu hřiště, ztratili míč a protiútok Hranic znamenal vyrovnání na 1:1.

To však bylo prakticky vše, co hosté dokázali. Až do poločasu si Benešovští drželi míč u svých kopaček, ale jen jejich vlastní nepřesnosti byly příčinou, že skóre zůstalo nezměněno.

To druhá pětačtyřicítka byla přímo koncertem Dolního Benešova. Po úvodním zahřívání do správných otáček rozvlnil síť v 52. minutě znovu aktivní Punčochář, který zachytil nedůraznou rozehrávku hostů a míč ranou ze šestnáctky vrátil do jejich branky – 2:1.

Hraničtí v dalších minutách přece jen občas své růžky vystrčili, ale nebezpečným se ukázal jen trestný kop, který bravurně zlikvidoval gólman Hlaváč. Když přišla poslední patnáctiminutovka, hrálo se prakticky pouze na jedinou branku, tu Hranic. V 77. minutě si při rohovém kopu Kovala šikovně počkal na balon Štefek a jeho hlavička zvýšila poměr branek na 3:1.

Diváci v ochozech stále ještě jásali, když se situace opakovala a hostující brankář znovu vyndával míč ze své sítě po další razantní hlavičce Štefka – 4:1. Velké benešovské finále pak obstaral v průběhu druhé půle střídající Koval, který při přečíslení hranické obrany tři ku jednomu poslal míč prakticky do prázdné brány – 5:1.

„Je to naše druhé domácí utkání za sebou a znovu vítězné. Myslím, že jsme měli hru prakticky celé utkání pod kontrolou a až na jednu vážnou chybu na začátku první půle si hráči s Hranickými pohrávali. Předčili je jak v poli, tak střelecky. Nezbývá, než konstatovat velkou spokojenost,“ soudí o utkání trenér Dolního Benešova Tomáš Kamrád.

FC MSA Dolní Benešov - SK Hranice 5:1 (1:1)
Branky Benešova: Punčochář 2, Štefek 2, Koval
Dolní Benešov: Hlaváč – Rozsíval, Robin Štefek, Bochňák, Tchuř – Václavek, Knopp, Chuchelka, Eršil (75. Roman Štefek) – Literák (67. Koval), Punčochář (82. Haas). Trenér: Tomáš Kamrád.