Hostující celek vstoupil do utkání dobře. Do vedení šel ze standardní situace. Klösel odcentroval balon na hlavu Poštulky a ten mířil přesně – 0:1. „Mohli jsme naše vedení navýšit. Jenomže jsme nedali šance,“ pokrčil smutně rameny trenér Kravař Lukáš Černín.

„Těžili jsme hlavně s brejků. Do prvního se dostal Ferenz. Skórem pohnout mohli také Peterek se Staňkem. Nás v těchto okamžicích podržel gólman Rohel,“ vyzdvihl mladého gólmana kouč Tomáš Kamrád. Poté se ke slovu dostali domácí. Nejdříve Kravařští podcenili centrujícího hráče, jeden z jejich fotbalistů zahrál ve vápně rukou a kopala se penalta.

K její exekuci se postavil Bochňák a nemýlil se, bohužel kvůli předčasnému vyběhnutí protihráče se penalta opakovala. Domácí střelec ani ve druhém případě nezaváhal. I druhá branka Benešova padla z pokutového kopu. Po chybě Klösela šel na Hladkého Punčochář, přišel faul v šestnáctce a kopala se penalta. Tu znovu Bochňák proměnil a Benešov poprvé v zápase vedl.

„O penaltách nemá cenu diskutovat, obě byly zcela jasné,“ uznal Černín.

Ve druhém poločase chtěly Kravaře s výsledkem něco udělat. Jejich aktivitu ale zmrazil Juchelka, povedenou střelou zvyšoval na 3:1. „Ani za toho stavu jsme ale zbraně nesložili, toho si na hráčích cením,“ zdůraznil Černín.

Ovšem vyrovnání se jeho tým nedočkal, pouze kosmetické úpravy výsledku, kterou zařídil Šimeček. „Je to škoda, že se nám nepodařilo bodovat. Hrálo se před slušnou diváckou návštěvou. Mrzí mě, že jsme nebyli schopni proměnit nějakou z našich šancí,“ litoval hostující trenér.

„V týdnu před utkáním panovala nervózní atmosféra. Vyrojily se zaručené spekulace o výsledku. Já jsem rád, že jsme je vítězstvím vyvrátili,“ uzavřel Tomáš Kamrád.

Dolní Benešov - Kravaře 3:2 (2:1)
Branky: 18. a 38. (z penalt) Bochňák, 56. Juchelka – 8. Poštulka, 90(+4). Peterek, 435 diváků

Dolní Benešov: Rohel – Rozsíval, Robin Štefek, Bochňák, Roman Štefek – Eršil (76. Pekárek), Knopp, Juchelka, Tchuř (60. Haas) – Literák (68. Václavek), Punčochář
Kravaře: Hladký – Hružík, Klösel, Knopp, Blatný – Poštulka, Baranek, Staněk, Kroker (46. Šimon, 72. Šimeček) – Peterek, Ferenz