„První poločas zajímavý fotbal nenabídl,“ řekl trenér Dolního Benešova Tomáš Kamrád. „Hrálo se spíše mezi oběma šestnáctkami,“ dodal domácí trenér.

Jeho tým měl jednu gólovku, kdy po střele Juchelky zachránilo brankáře Kameníka břevno. Na druhé straně se k sólu nadechoval Lukáš Pobucký, ale míč si ukopl. Útok nám opravdu nefunguje, musíme se na to zaměřit, v utkání v Benešově to byla jediná herní činnost, kterou musím kritizovat,“ nechal se slyšet Otto Jáně, trenér Šumperku.

Na svou první jarní trefu zatím marně čeká nejlepší podzimní střelec soutěže Lukáš Pobucký. „Soupeři se na nás teď daleko více soustředí, naši útočníci mají méně prostoru něco udělat,“ vysvětluje Jáně.

Góly začaly padat ve druhé půli. Dolní Benešov vymyslel parádní akci, kterou založil Eršil. Míč se dostal přes Juchelku až na hlavu Literáka a ten střelou do prázdné branky rozjásal domácí diváky. Nadějné a hlavně nečekané vedení Benešovští neudrželi.

V 84. minutě se prosadil na hrot vysunutý stoper Knápek a vyrovnal na konečných 1:1. „Vítězství jsme měli na dosah, bohužel jedna chyba rozhodla. Ale bod bereme.

Chtěl bych také poděkovat za celou kabinu našim divákům, kteří ve druhém poločase skvělé fandili,“ poznamenal Kamrád, který byl spokojen i s hrou svého týmu.

Dolní Benešov - Šumperk 1:1 (0:0)
Branky: 52. Juchelka – 84. Knápek
Dolní Benešov: Hlaváč – Rozsíval, Robin Štefek, Moravec, Bochňák – Václavek, Knopp, Eršil, Juchelka, Seidler (68. Tchuř) – Literák (77. Punčochář)