Na branky bohaté utkání viděli diváci v souboji domácích hráčů s týmem Darkoviček. Ten měl doslova raketový nástup do utkání a již ve třetí minutě šel do vedení. Z trestného kopu se trefil hostující kapitán Kuchař, který poslal míč prudkou střelou do šibenice domácí branky.

Domácí se ale z inkasované branky zanedlouho otřepali a přešli do ofenzivy. Ta přinesla ovoce ve 12. minutě. Dolní Lhota měla výhodu standardní situace v podobě rohového kopu. Ten domácí poslali po zemi na hranici velkého čtverce, kde se do balonu opřel Slíž a míč se zastavil až v síti za zády brankáře Darkoviček Kudly.

Ve 20. minutě faulovali hosté ve svém pokutovém území Stanovského, a domácí tak měli výhodu penalty. Tu ale poslal Zezulka vedle tyče hostující branky, a skóre se tak neměnilo. V dalším průběhu první půle již branka nepadla. Hra byla poměrně vyrovnaná. Domácí sice měli více gólových příležitostí, ale ty nepřetavili ve své vedení.

Hosté naopak ovládli statistiku držení míče, když to byli oni, kteří měli balon většinu času ve své moci. Rozhodující okamžik si Dolní Lhota tentokráte nechala na přestávku.

Na hřiště do druhé půle poslala čerstvé síly na oba kraje zálohy a to se jí vyplatilo. Domácí začali svého soupeře přehrávat a měli více ze hry. Darkovičkám docházely síly, a proto také poměrně často faulovaly. Domácí přidali druhou branku a o výsledku bylo rozhodnuto.

Dolní Lhota pak soupeře dusila silným tlakem a postupně zvýšila na 4:1. Hosté již jen v poslední minutě korigovali po dalším pokutovém kopu, když se trefil opět velmi dobře hrající Kuchař.

„Utkání bylo pro diváky určitě zajímavé. Hrál se pohledný fotbal nadprůměrné úrovně. K vidění byly pěkné branky. My jsme s výkonem spokojeni a to především ve druhé půli. Darkovičky se ale oproti loňsku zlepšily,“ řekl předseda domácího oddílu Jiří Kolovrat.

Jeho protějšek tato slova jen potvrdil. „Po vyrovnaném prvním poločase rozhodla druhá půle. Neproměnili jsme velikou šanci a z rychlého protiútoku jsme inkasovali. Pak nás již domácí přehráli,“ řekl asistent trenéra Darkoviček Jiří Tkačík.

Dolní Lhota - Darkovičky 4:2 (1:1)
Branky: Slíž, Stanovský, Zezulka, Souček – Kuchař 2

Sestava Dolní Lhoty: Dedek – P. Heřman, Kozelský, Souček (86. T. Heřman), Továrek – Kučera (46. Rychlý), Slíž, Sládek, Moravec (46. Zeman) – Stanovský, Zezulka
Sestava Darkoviček: Kudla – Franc (60. Šebestík), Gaida, Slončík, Drozd – Machačik, Kuchař, Turanský, Bartoš (80. Galdia) – Hruška, Pytlík

#nahled|https://g.denik.cz/74/14/optab_ib_trida_b_16kolo_adm350.jpg|https://g.denik.cz/74/14/optab_ib_trida_b_16kolo.jpg|Tabulka I.B třídy (skupiny B) po 16. kole.#

(sel)