FOTBALOVÁ NÁRODNÍ LIGA: Karviná - Opava 5:2

Karviná /3 x VIDEO, FOTOGALERIE/ - Těžkou facku chytli opavští fotbalisté v neděli v Karviné. Totálně propadli v bránění standardních situací, a to jim zlomilo vaz.  Jejich situace je tak opět kritická.

14.4.2013 66

MFK Karviná – Slezský FC Opava 5:2Foto: DENÍK / František Géla

První zajímavý moment zápasu přišel v 6. minutě, Mišinský ze strany zatáhl balon, vystřelil, ale gólman Hampel míč vyrazil. O šest minut později se skóre měnilo. Fiala udělal dva protihráče, nahrál Hoffmannovi, který našel Cika a ten otevřel skóre.

Opavská odpověď na sebe nechala dlouho čekat. Mikula nastřelil Ficka, míč se dostal k Prokešovi, který s přehledem obstřelil Palečka a svým prvním gólem ve Fotbalové národní lize vyrovnal na 1:1. Vzápětí bylo rušno na druhé straně. Fiala udělal akci na pravé straně, nabil v šestnáctce Hofericovi, který zhruba z dvanácti metrů přestřelil.

Ve 24. minutě sejmul Mikula Ficka a Opavští zahrávali trestný kop. Míč zatočil Binar a brankář Paleček měl plné ruce práce, nebezpečnou střelu vyrazil. O pár okamžiků později po centrovaném míči našel Metelka Zapletala, jehož super tutovku z pěti metrů vyrazil Paleček na rohový kop. Domácí kontrovali akcí Cika, jenž se zbavil protihráče, ale na Hampla si nepřišel. Poté měli domácí štěstí, když malým vápnem proletěl střílený centr Prokeše.

Z další akce už zapršelo. Hoferica vybojoval rohový kop a po jeho rozehrání se hlavou trefil exsparťan Homola – 2:1. Opavští navíc utrpěli ještě jednu ztrátu, pro zranění musel ze hry Hrabina. Opavská defenziva působila v neděli hodně nejistě. Pět minut před poločasem domácí kopali rohový kop, nezahráli ho příliš dobře, přesto se nakonec míč dokutálel k Mišinskému – 3:1.

Minutu před poločasem opět měla hostující defenziva den otevřených dveří. Fialu ještě vychytal Hampel. Po rohu Hottka ovšem míč vyboxoval na hlavu Cika – 4:1, a dá se říci, že bylo rozhodnuto.

Do druhého poločasu udělal opavský trenér David Vavruška dvě změny v sestavě. Na trávník šli místo Jurečky a Binara Lokša se Sedláčkem a prvně jmenovaný v 53. minutě přetavil nahrávku Prokeše ve druhý gól. Poté se ale fotbal z trávníku vytratil. Nejzajímavější tak bylo snad jen balonkové choreo opavských fans. Silnou zbraní Karviné byly standardní situace. V 77. minutě rozehrál Hottek rohový kop a Homola hlavou dával na 5:2.

..bude rozšířeno..

MFK Karviná – Slezský FC Opava 5:2 (4:1)
Branky: 12. Ciku, 28. Homola, 40. Mišinský, 45. Ciku, 77. Homola – 14. Prokeš, 53. Lokša. Rozhodčí: Paták – Wilczek, Štěbra. ŽK: Vaněk, Mikula – Potočný, Prokeš. Diváků: 1850

Karviná: Paleček - Hoffmann, Mikula, Homola, Hottek - Fiala, Gonda (57. Sobala), Vaněk, Ciku – Hoferica (63. Fischer), Mišinský (82. Vaclík). Trenér Josef Mazura
Opava: Hampel – Hrabina (30. Čarnota), Metelka, Štrbák, Potočný – Šrom, Binar (46. Sedláček), Zapletal, Ficek – Jurečka (46. Lokša), Prokeš. Trenér David Vavruška

14.4.2013 VSTUP DO DISKUSE 66

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 30 000 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel ŘIDIČ SK. C+E - ČR. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Ing. Josef Štencel tel.: 602 531 668, e-mail: jednatel@stenceltransport.cz., vzdělání nerozhoduje, praxe podmínkou, požadujeme: digitální kartu, školení řidičů a psychologické testy. , Nabízíme: mzdu 26 000 Kč + cestovné. Jízdy po ČR, každodenní návrat do sídla společnosti. Nástup možný ihned.. Pracoviště: Štencel transport s. r. o., K Rybníčkům, č.p. 334, 747 81 Otice. Informace: Josef Štencel, . Bankovnictví a finanční služby - Bankovnictví a finanční služby Účetní 20 000 Kč Účetní všeobecní ÚČETNÍ, MZDOVÁ/-Ý ÚČETNÍ. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: KO: Ing. Jan Karger, tel. 724 037 338. Životopis zašlete na e-mail: hasici.skola@tiscali.cz, SŠ vzdělání ekonomického směru, nástup 1.10.2018, pružná pracovní doba. , Požadavky: znalost programu Pohoda a mzdové problematiky s praxí.. Pracoviště: Sh čms - ústřední hasičská škola jánské koupele, 747 84 Melč. Informace: Jan Karger, +420 724 037 338,556 309 017. Gastronomie - Gastronomie Pomocní kuchaři 8 000 Kč Pomocní kuchaři POMOCNÝ KUCHAŘ/-KA. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 8000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: KO: Zdařil Jaroslav, tel.: 777 884 624, osobně na pracovišti od 16:00hod. , Pracovní doba od 14:00 - 22:30hod., Spolehlivost, flexibilita, ochota pracovat, praxe výhodou.. Pracoviště: Hospoda 56 s.r.o., Ostravská, č.p. 102, 748 01 Hlučín. Informace: Jaroslav Zdařil, +420 777 884 624. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 82 Kč Prodavači ostatního zboží v prodejnách PRODAVAČ/KA. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 82 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Nástup možný ihned, do funkce zaučíme, praxe v oboru výhodou.. Pracoviště: Tempo, obchodní družstvo - prodejna bobrovníky, Požárnická, č.p. 167, 748 01 Hlučín. Informace: Jana Wranová, +420 553 697 306.

Eligijus Jankauskas

Fotbalová Opava ulovila litevskou posilu, přichází mladík Jankauskas

Trenér Ivan Kopecký - Ilustrační foto.

Trenér Kopecký nevylučuje změny v opavské sestavě

Vítězná generálka pro Opavu

Poslední zápas přípravy mají opavští basketbalisté za sebou. Na domácí palubovce porazili slovenskou Handlovou 82:81. Utkání rozhodl košem v poslední vteřině Radim Klečka.