První zajímavou možnost zápasu si vytvořila Opava. Krčmařík dal míč Šromovi, ten se zbavil dvou protihráčů, nahrál zpět Krčmaříkovi, který střílel vedle. To ale bylo ze strany hostů na dlouhé minuty vše. Východočeši poté měli míč častěji na svých kopačkách a v 18. minutě udeřili, Hodas se protáhl kolem stojícího Metelky, přihrál Petrusovi, který elegantně překonal Květona.

Vzápětí mohli domácí vést už o dva góly, Petrus naštěstí pro hosty z metru poslal míč vedle branky. Slezané byli v této fázi zápasu tragičtí. Nic jim nevycházelo, hře chyběla myšlenka. Po půlhodině hry se hostující defenziva zapomněla, Kudrna vysunul Petuse. Ten šel sám na brankáře, avšak branku netrefil.

V závěru první půli zatopil svému týmu Krčmařík. Nejdříve ztratil zbytečně míč na útočné polovině a chvíli na to odvrátil balon na roh, byť nemusel. V poslední minutě úvodní pětačtyřicetiminutovky si sáhl na balon i domácí gólman, když chytil hlavičku Štrbáka.

Hned v první minutě druhé půle nahrával Hundák Petrusovi, ten střílel na zadní tyč, ale minul. Další šance domácích na sebe nenechala dlouho čekat. Přibyl se lehce protáhl kolem Krčmaříka, nahrál na jedenáctku zcela volnému Hundákovi, který přestřelil. V 53. minutě to opět hořelo v hostující šestnáctce. Hodas našel Kudrnu, při Opavě stálo opět štěstí, pardubický záložník trefil tyč.

Hostům chyběla odvaha. Nicméně v 66. minutě přišel dlouhý aut Čarnoty a důrazný Mrázek dotlačil balon do sítě. Na druhé straně málem svému týmu zavařil gólman Květon, když si pokusem o kličku téměř nechal míč vzít protihráčem. Po rohu Rezka nechal hostujícího brankáře vyniknout Němeček. V 72. minutě kopal na druhé straně roh Potočný a hlavičce Štrbáka chyběly centimetry.

O minutu později přišel rychlý kontr Opavy. Šrom dával míč do šestnáctky, Mrázek ho chytře pustil na Zapletala, pro kterého nebyl problémem skórovat  – 1:2. Opavští hráli obětavě, dělovku Petruse zblokoval Čarnota. V závěru měli domácí optickou převahu, avšak vyrovnat se jim nepodařilo. A 258 skvělých fanoušků Opavy mohlo slavit.

„Nerozumím začátku z naší strany. Připravujeme se na kritické situace a pak takhle nezvládneme vstup do zápasu," začal zápas hodnotit trenér Opavy David Vavruška. „V kabině jsme udělali bouřku, ale začátek druhého poločasu byl hrozný. Přečkali jsme velkou šanci domácích, pak jsme dali sami gól. Nakonec přidali i druhý. Tohle vítězství je pro nás ne zlaté, ale milionové. Dnes jsme měli velké štěstí," dodal kouč Slezského FC.

„Zápas jsme měli dobře rozehraný, bohužel jsme nedávali šance. Dostali jsme gól z ničeho, pak druhý, kdy jsme vyklidili střed pole. Dnes jsme dostali lekci z produktivity," ohlédl se za utkáním trenér Pardubic Martin Svědík.

FK Pardubice – Slezský FC Opava 1:2 (1:0)
Branky: 18. Petrus – 66. Mrázek, 73. Zapletal. Rozhodčí: Lerch – Hájek, Hock. ŽK: Přibyl -  Zapletal. Diváci: 728

Pardubice: Shejbal – Přibyl, Tischler, Němeček, Pospíšil – Kudrna (76. Rešetár), Dubský -  Rezek (87. Janecký), Hundák – Petrus, Hodas. Trenér Martin Svědík
Opava: Květon – Čarnota, Metelka, Štrbák, Potočný – Wirth – Šrom, Zapletal, Ficek (11. Mrázek) – Krčmařík (88. Partyš), Prokeš (60. Lokša). Trenér David Vavruška