Opava mohla jít do vedení v samotném úvodu, ke střele zhruba z dvaceti metrů napřáhl Michal Šrom a jeho jmenovce v brance zachraňovala tyč. I další šanci měli domácí, Prokeš ale minul. Ve 13. minutě přišel centr z levé strany od Šroma, do zakončení se tlačil Krčmařík, jeho pokus byl k domácí smůle zblokován na rohový kop.

Hanáci se poprvé osmělili po čtvrthodině hry, před Kobylíkem ale balon vzal Květon. Ve 26. minutě přišel centr Bednáře do vápna, který ale nikdo netrefil. O sedm minut později dostal od opavských zadáků prostor Bednář a zcela v poklidu poslal Hanáky do vedení.

Opava mohla vzápětí odpovědět. Nejdříve po centru Partyše hlavičkoval Prokeš do náruče brankáře. O pár chvilek později měl tutovku Krčmařík, který se dostal k odraženému balonu, avšak ani jemu se nepodařilo míč do sítě dopravit, gólman Šrom byl znovu proti. Další tutovku měli domácí v závěru poločasu. Šrom vysunul Prokeše, který našel Krčmaříka, jenž opět ztroskotal na dobře chytajícím gólmanovi.

Na začátku druhého poločasu podnikla Opava rychlý protiútok, do šestnáctky se tlačil Partyš, těšně před ní ho nešetrně srazil Jovanović a domácím se naskytla slušná standardka. Zahrál ji Binar, bohužel přestřelil bránu. V 75. minutě vnikl do vápna Lokša, jenž hledal Prokeše, před kterým odvraceli hostující zadáci balon na roh. To bylo ze strany domácích vše, jejich hra připomínala křeč.

Patnáct minut před koncem se na trávník dostal Lumír Sedláček, který do šestnáctky poslal několik nebezpečných centrů. Brankář Šrom byl ale v sobotu neprůstřelný.

„Zápas měl skončit remízou, my jsme vyhráli šťastným gólem," začal o utkání hovořit kouč Hanáků Oldřich Machala. „Máme ale tři body, naopak pro domácí je výsledek dost krutý. Opava prokázala kvalitu a já věřím, že se zachrání, do druhé nejvyšší soutěže patří," doplnil trenér HFK.

„Pro nás skončil tento duel katastrofálně. Tohle se dnes stát nemělo. Kdybychom měli kvalitu, tak alespoň jednu ze šesti šancí proměníme," povzdechl si opavský trenér David Vavruška. „Hodně jsme si slibovali od nových hráčů, s tím, že budou hrát v klidu, neboť nebyli součástí podzimního marastu. Bohužel se tak nestalo, byli zbytečně nervózní a z toho vyplýval i fakt, že nebyli schopni zpracovat balon. My to ale nebalíme, budeme bojovat," dodal zklamaný kouč Slezského FC.

Slezský FC  Opava – HFK Olomouc 0:1 (0:1)
Branka: 33. Bednář. Rozhodčí: Ochotnický – Pilný, Arnošt. ŽK: 19. Kostelný, 78. Sedláček – 26. Šimko, 49. Jovanović, 57. Čep. Diváci: 1624

Opava: Květon – Čarnota (71. Lokša), Kostelný, Štrbák, Potočný – Binar – Partyš (76. Sedláček), Ficek, Šrom – Krčmařík (58. Jurečka), Prokeš. Trenér David Vavruška
HFK Olomouc: V. Šrom – Čep, Murin, Jovanović, Šimko – Kovář -  Biolek (77. Korčián), Kobylík (90.+3 Nekuda), Hromek, Bednář (89. Chmelo) – Žondra. Trenér Oldřich Machala