Favorit měl od prvních vteřin zápasu míč častěji na svých kopačkách a v 8. minutě udeřil. Jurečka se dostal s míčem do vápna, který se odrazil k Mrázkovi a ten nedal Řehákovi šanci.

O tři minuty později podnikli Slezané další rychlý výpad. Kuzmanovič centroval do vápna a před volným Mrázkem odkopával ve skluzu na roh Biško. Ve 13. minutě byli opět domácí v akci. Hrabina poslal dlouhý centr do šestnáctky a Metelka dělovkou trefil protihráče.

Hosté poprvé vystrčili růžky po čtvrthodině hry, Eliáš si na šestnáctce udělal prostor, zkoušel vystřelit technicky, ale netrefil branku. Ve 28. minutě kopali hosté standardku z rohu velkého vápna, balon se po hlavičce jednoho z kolínských hráčů dostal k Teplému, ten ale nezakončil, míč měl pod kontrolou brankář Vašek.

O pět minut později se k soupeřově brance rozběhl Mrázek, ve vápně hledal volného Schaffartzika, který mohl uklidit balon do prázdné branky. Míč se k němu ale nedostal, rukou jej posunul brankář Řehák.

Ve 37. minutě zčistajasna vypálil Kuzmanovič, a vůbec nešlo o špatný pokus, balon jen o centimetry minul šibenici hostující brány. Vzápětí sklepl míč Pospěch pro Horku a jeho dělovka letěla těsně vedle. Celkově ale bylo vidět, že rychlá branka Slezany trošku uspala.

Kolín málem zmrazil Opavské po pěti minutách druhé půle, kdy Teplý dostal míč na hlavu od Ježdíka a jen těsně minul domácí bránu. O dvě minuty později potáhl míč Jurečka, našel Mrázka, jehož střelu hostující zadáci odvrátili na roh. Po jeho zahrání hlavičkoval mimo Dvorník.

V 57. minutě kopali domácí standardku, Schaffartzik našel výborně Kuzmanoviče, který míč hlavou lízl a Řehák byl bez šance. A Srbský sniper byl při chuti, po hodině hry se uvolnil a střelou k tyči přidal svůj desátý gól sezony.

Za další dvě minuty vnikl do vápna Schaffartzik, byl faulován a sudí nařídil penaltu, tu ale gólman Řehák Kuzmanovičovi chytil.

V 72. minutě si vybrala slabší chvilku opavská obrana, Teplý zůstal ve vápně zcela sám, naštěstí ho Vašek vychytal. Deset minut před koncem vnikl do pokutového území znovu Teplý, ale domácí brankář byl pánem situace.

Kolín se nakonec přece jen gólu dočkal, v poslední minutě upravil na konečných 3:1 střídající Mehanovič.

Slezský FC Opava – FK Kolín 3:1 (1:0)
Branky: 8. Mrázek, 57. a 59. Kuzmanovič – 90. Mehanovič. Rozhodčí: Orel – Jiřík, Hock. ŽK: Ježdík, Hýbl, Skwarczek

Opava: Vašek – Pospěch, Mikula, Dvorník, Matěj Hrabina – Horka – Jurečka (73. Grussmann), Metelka (65. Janetzký), Schaffartzik – Mrázek, Kuzmanovič (82. Machálek). Trenér: Jan Baránek
Kolín: Řehák – Ježdík, Biško (64. Mehanovič), Kouřil, Hýbl – Bláha (64. Sodoma) , Jelínek, Skwarczek (84. Čavoš), Veselý – Eliáš – Teplý. Trenér: Ladislav Bobek