Opava odehrála katastrofální první poločas. Její hra byla bez myšlenky a života.

V 9. minutě bylo pořádně rušno před domácím brankářem. Po centrovaném míči zakončoval ve skluzu Veverka a balon se otřel o tyč Hamplovy branky. Vzápětí Severočeši branku přestřelili. O pět minut později pískl sudí Houdek Opavě malou domů a Ústí mělo možnost dobré standardní situace, avšak Martykán trefil pouze hráče před sebou.

Výběr trenéra Bičovského začal přebírat inciativu, což v patnácté minutě dokumentoval už pátý rohový kop. V 17. minutě střílel na druhé straně po centru Metelky Partyš. Míč byl tečován, brankář Zacharda šel na druhou stranu, bohužel domácí z této situace vytěžili pouze roh. O pár okamžiků později podnikla Opava slušný brejk, jenomže přihrávka Partyše Zapletala ani Mrázka nenašla.

Po necelé půlhodině hry si udělal z opavské defenzivy dobrý den Veverka, nejdříve vyškolil Kostelného a pak si poradil i s gólmanem Hamplem a Ústí vedlo.

První minuty druhého poločasu nabídly fotbal o ničem. Opava pokračovala ve svém bezkrevném výkonu, řadu míčů kazila a prakticky nebyla schopna gólmana Zachardu ohrozit. V 55. minutě pak přišel definitivní hřebík s názvem MSFL. Po rozehraném rohovém kopu byl na zadní tyči důrazný Hanich a poslal Ústí do dvougólového vedení.

Slezané byli na dně, pozdě přistupovali k soupeřovým hráčům a ti měli na všechno čas. Po období klidu se v 74. minutě opřel do míče zhruba z dvaceti metrů Wirth a gólman Zacharda se jen ohlédl – 1:2.

Slezský FC Opava – Ústí nad Labem 1:2 (0:1)
Branky: 74. Wirth - 29. Veverka, 55. Hanich. Rozhodčí: Houdek – Kříž, Vlasjuk. ŽK: Kostelný, Wirth, Prokeš - Hrošovský, Hovorka. Diváci: 1080

Opava: Hampel – Hrabina, Kostelný (39. Wirth), Štrbák, Šrom – Metelka – Partyš, Sedláček (64. Jurečka), Zapletal (54. Ficek) – Prokeš, Mrázek. Trenér Jan Baránek
Ústí nad Labem: Zacharda – Hanich (90. Malec), Zukič, Valenta, Folwarczný (81. Džuban) – Hovorka, Martykán, Hrošovský, Benčík – Veverka (70. Moulis). Trenér Přemysl Bičovský