V 7. minutě kopala Opava standardku Jursou, ovšem do brejku se dostali hosté, když v šestnáctce zakončoval Štochl. Jeho ránu zblokovali domácí na roh.

O devět minut později byla k vidění první velká šance domácích. Kuzmanovič kopal trestný kop a zhruba z dvaadvaceti metrů trefil břevno. Ve 20. minutě podnikla Opava rychlý výpad, Kuzmanovič potáhl míč, chtěl odcentrovat na Schaffartzika, jeho záměr mu ovšem nevyšel podle představ. I tak ale vystrašil brankáře Budínského, který míč vyrazil na roh.

O pár chvilek později Opavští rychle zakombinovali, Schaffartzikův pokus byl sražen na roh. Blízko ke gólu měli domácí ve 32. minutě, Jursa se dostal v šestnáctce k míči, vypálil, avšak gólman Vlašimi svůj tým podržel a balon vyrazil na roh.

Osm minut před poločasem hlavičkoval mimo branku po rohu Jursy Jurečka. V poslední minutě prvního dějství kopali domácí trestný kop, Jursa ho zahrál skvěle, našel přímo hlavu Jurečky a ten otevřel skóre – 1:0.

Trenér Vlastimil Petržela sáhl v poločase ke dvěma změnám a Vlašim ožila. Nejdříve tribuny zatleskaly jeho efektní patičce a o pár chvilek později brankáři Vaškovi, který vytáhl na rohový kop hlavičku Simerského.

V 56. minutě zastavili domácí útok soupeře, rychle rozehráli balon, od Jursy se míč dostal ke Kuzmanovičovi, ten svedl vítězný souboj s obráncem, který se nedomluvil s gólmanem Budínským a srbský útočník z úhlu zvyšoval na 2:0.

Rytíři se snažili o rychlou odpověď, z výborné pozice střílel Matějka, Vašek byl proti a pohotovým zákrokem střelu chytil. V 76. minutě kopali hosté rohový kop, domácí obránci první pokus odvrátili, ovšem druhý propadl na malé vápno a Simerský dotlačil míč do sítě.

Vlašim se snažila o vyrovnání, Opavští očividně znervózněli a ztráceli míče. Nicméně mohli přidat vítěznou pojistku, bohužel Schaffartzik velkou šanci zazdil. Nakonec se jim přece jen podařilo těsnou výhru udržet.

Slezský FC Opava – FC GRAFFIN Vlašim 2:1 (1:0)
Branky: 45. Jurečka, 56. Kuzmanovič – 76. Simerský. Rozhodčí: Nenadál – Pilný, Arnošt. ŽK: Matěj Hrabina, Kuzmanovič, Mrázek – Janda. Diváků: 1747

Opava: Vašek – Pospěch, Horka, Mikula, Matěj Hrabina – Habusta - Jurečka (84. Machálek), Janetzký (71. Mrázek), Schaffartzik – Jursa – Kuzmanovič (90. Dvorník). Trenér: Jan Baránek
Vlašim: Budínský – Breda, Štochl, Simerský, Nový – Vebr – Vopat (46. Průcha), Brejcha, Radoš (77. Jícha), Veselý (46. Janda) – Matějka. Trenér: Vlastimil Petržela