První zajímavý moment zápasu byl k vidění v 11. minutě, Helísek dostal dobrý míč, prošel lehce středem hřiště až na šestnáctku, odkud vystřelil, Květon jeho ránu naštěstí vyrazil na roh. Po jeho zahrání se odražený míč dostal k Potočnému, který si při jeho odkopu počínal dosti neobratně a byl z toho faul. Přímý kop z dobré distance zahrával Heinz, ale ukopl se a míč letěl mimo.

V devatenácté minutě přišel další střelecký pokus Znojma, kdy střílel Nepožitek, ovšem i tento střelecký pokus vytěsnil Květon na roh.

O čtyři minuty později, po sérii dvou rohových kopů, přišel po odraženém míči centr na zadní tyč, kde hlavičkoval Kostelný těsně vedle branky. V 35. minutě poslal do vápna Znojma luxusní centr Sedláček, k hlavičce se dostal znovu Kostelný, tentokrát trefil protihráče.

V poslední minutě prvního poločasu se vydal na výlet Potočný, stačil i vystřelit a brankář Hrubý skákavou ránu vyrážel na roh. Po jeho rozehrání Partyšem odražený míč napálil po brance Ficek, ke smůle domácích jeho dělovka prosvištěla nad břevnem.

Po deseti minutách druhé půle přihrával Sedláček do dobré pozice Partyšovi, jenomže ten z první přestřelil. Po hodině hry přišel zkrat Marka Heinze, který bez míče naskočil na Kostelného a z rukou rozhodčího Zelinky uviděl červenou kartu. O pět minut později měl tutovku na noze Zapletal. Po trestném kopu Potočného přestřelil z pěti metrů branku.

Čtvrthodinu před koncem zažily Městské sady šok. Kostelný ztratil balon, Nepožitek se prosadil přes Štrbáka a přeloboval Květona – 0:1. Opavští se dostali do křeče a do konce utkání nebyli schopni vymyslet kloudnější akci. Uchylovali se pouze k nakopávaným míčům, které ke gólovému efektu nevedly.

Slezský FC Opava – 1. SC Znojmo 0:1 (0:0)
Branka: 74. Nepožitek. Rozhodčí: Zelinka – Tacina, Marek. ŽK: Potočný, Ficek, Kostelný – Mudra, Nepožitek. ČK: 60. Heinz. Diváci: 1 263

Opava: Květon – Metelka, Kostelný, Štrbák, Potočný –  Zapletal (80. Krčmařík) -  Ficek (86. Jukl), Partyš, Sedláček, Prokeš – Lokša (60. Mrázek). Trenér David Vavruška
Znojmo: Hrubý – Hříbek, Yonov, Hnaníček, Mudra – Helísek (89. Lukáš), Lacko, Buchta, Nepožitek (86. Ševčík), Cihlář (78. Okleštěk) – Heinz. Trenér Leoš Kalvoda