První poločas přitom lídrovi druhé ligy vyšel. Neuběhlo ani pět minut a stadion Rudolfa Labaje viděl fotbalovou parádu. Pospěch vyvážel balón, natáhl na sebe dva protihráče, kterých se zbavil. Nahrál Metelkovi, který uvolnil Schaffartzika, na jehož ránu zhruba z dvacetimetrové distance neměl brankář Paleček nárok – 0:1.

Opavští o pár chvilek později zahrávali sérii rohových kopů, které vyústily v trestný kop. Ten zahrál chytře Ševčík a domácí gólman vyrazil jeho střelu nad branku.

Třinec se poprvé osmělil v patnácté minutě, kdy hlavičkoval Hupka, gólman Květon si s jeho pokusem v klidu poradil. Nebezpečná se zdála i teč Smetany, která letěla vedle brány. Ve 36. minutě střílel Schaffartzik, ale přestřelil.

Další minuty byly hektické. Nejdříve centroval Lisický a po Smetanově hlavičce už diváci křičeli gól, avšak Květon byl parádním zákrokem proti. Tři minuty před poločasem vybojoval balon Vavřík, vletěl do vápna, brankář Paleček míč vyrazil k Mrázkovi, jehož rána byla zablokována.

Opava byla v prvním poločase lepším týmem, hodně vidět byl Zdeněk Pospěch, kterého bylo plné hřiště.

Do druhého dějství vstoupil Třinec aktivněji, a po hodině hry se dočkal. Ceplák rozehrál trestný kop, Metelka odvrátil balon hlavou do Schaffartzikových zad, odražený míč se dostal k Motyčkovi a ten prostřelil vše co mu stálo v cestě. A Třinec byl na koni ještě více o minutu později, kdy se po kontaktu s Vomáčkou nechal zbytečně vyloučit Mrázek.

V 67. minutě už domácí vedli. Malíř od lajny centroval na přední tyč, Květon zaspal a nejmenší hráč na hřišti Joukl přesnou hlavičkou získal domácím vedení. Opava se chvíli otřepávala z rychlého direktu, pak zaútočila. Pospěch rozehrál balon na Ševčíka, jenž centroval před bránu, kde Schaffartzikovi chyběl krok k tomu, aby dával do prázdné branky.

Opava dřela, vytvořila si několik závarů, ale gól nedala a první porážka v sezoně byla na světě.

FK Fotbal Třinec – Slezský FC Opava 2:1 (0:1)
Branky: 61. Motyčka, 67. Joukl – 4. Schaffartzik. Rozhodčí: Pechanec – Dobrovolný, Melichar. ŽK: Hupka, Kubaň, Vomáčka, Málek, Matoušek – Mikula. ČK: 62. Mrázek. Diváci: 1502

Třinec: Paleček – Lisický, Vomáčka, M. Čelůstka, Kubáň – Hupka, – Malíř (79. Málek), Motyčka (89. Matoušek), Ceplák - Joukl, Smetana (83. Dedič). Trenér Marek Kalivoda.
Opava: Květon – Pospěch, Mikula, Dvorník, T. Čelůstka (73. Machálek) – Metelka, Horka (77. Grussmann) – Vavřík (72. Svatonský), Ševčík, Schaffartzik – Mrázek. Trenér Jan Baránek