Opavský tým s mladíky Jakubem Janetzkým a Václavem Jurečkou měl výborný vstup do utkání. Hned na začátku si vytvořil dvě dobré šance.

Nejdříve Kuzmanovič vysunul Jurečku, ten šel ze strany na gólmana, uspěchal ale zakončení a branku Zachardy minul. V 6. minutě Mrázek vybojoval rohový kop, po jeho rozehrání se ke střele dostal Mikula a brankou domácích otřáslo břevno.

V dalším průběhu úvodního dějství se začali Severočeši dostávat do hry. Nejdříve pálil mimo Zeman. Největší šanci, která byla z kategorie stoprocentních, měla ale Arma v závěru poločasu. To Zemanovu ránu zastavoval na brankové čáře Zdeněk Pospěch.

Na začátku druhého poločasu ztratili opavští balon při útočném pokusu ve středu hřiště. Leibl ze strany odcentroval, míč se šťastně odrazil od Horky k Melunovičovi, který zařídil jediný gól zápasu.

Arma byla při chuti. V 51. minutě šel po vysunutí Martykánem sám na gólmana Krátký, brankář Vašek ho vychytal. Následné minuty ale patřily hostujícímu výběru. Opava mohla odpovědět Habustou, ten bohužel pálil vedle branky, stejně jako za minutu Pospěch.

V 58. minutě vybojoval Mrázek standardku, po jejím zahrání se odražený míč dostal ke Kuzmanovičovi, jehož dělovku zneškodnil Zacharda. V závěru kopali ještě opavští trestný kop, ale i ten domácí brankář zneškodnil.

FK Ústí nad Labem – Slezský FC Opava 1:0 (0:0)
Branka: 48. Melunovič. Rozhodčí: Pechanec – Melichar, Pochylý. ŽK: Melunovič - Mrázek. Diváků: 1213

Ústí nad Labem: Zacharda – M. Zeman, Vraštil, L. Vaněk, Pícha (90+2. Šraga) – J. Peterka – Krátký, Martykán, Veverka (81. Novotný , Leibl (74. Pavlata) – Melunovič. Trenér Petr Němec
Opava: Vašek – Pospěch, Horka, Mikula, Matěj Hrabina – Habusta – Jurečka, Janetzký (66. Jursa), Schaffartzik – Mrázek (79. Svatonský), Kuzmanovič. Trenér Jan Baránek

Josef Dvorník na lavičcePři pohledu na zápis o utkání mezi Ústím nad Labem a Opavou šla vyčíst jedna zajímavost. Mezi opavskými náhradníky figurovalo jméno Josefa Dvorníka.

Šestatřicetiletý stoper, který měl v lednu vážnou dopravní nehodu tak hlásí návrat. Do zápasu ale nezasáhl. „Ještě to na zápas nevypadá, kluky jsem sledoval z tribuny. Chtěl jsem je vidět hezky z vrchu," hlásil, když scházel schodiště v útrobách ústeckého stadionu s dekou v ruce. „Sice jsme prohráli, ale kluky musím pochválit. Vůbec to nebylo z naší strany špatné utkání," podotkl Josef Dvorník.