Háječtí začali již v prvním poločase hýřit aktivitou. „Doma musíme bodovat, ať už hrajeme s jakýmkoliv soupeřem,“ podotkl trenér Háje Petr Nesrsta. „Začali jsme aktivně a vytvořili si několik brankových příležitostí,“ pokračoval domácí kouč. Igor Janíček se řítil zcela sám na brankáře, ale neuspěl.

Další tutovku měl na kopačkách Hendrych. „Nespočet šancí jsme měli i v minulém zápase. Bohužel jejich neproměňování nás stálo body. Naštěstí v sobotu se nám podařilo špatnou koncovku prolomit,“ vydechl si trenér domácího výběru.

První gól zápasu obstaral Konvička. Jeho střelu z trestného kopu si ztečovali hostující zadáci do vlastní sítě. Povedený první poločas měl ale přece jen z domácí strany malou černou kaňku. Ve 40. minutě utekl Surovému jeden z hostujících hráčů, domácí obránce ho poslal k zemi a uviděl červenou kartu.

„Byla to zbytečná karta, avšak na druhou stranu nebylo zbytí, hráč by postupoval na našeho brankáře zcela sám,“ pověděl Nesrsta. Začátek druhého poločasu přinesl nápor Českého Těšína. „Podařilo se nám ho přestát. Poté byl po druhé žluté kartě vyloučen i hráč soupeře a hra se srovnala,“ řekl Nesrsta.

Domácím se v závěru zápasu podařilo vstřelit ještě další gól. Halška vysunul střídajícího Prokšu a ten chladnokrevně zakončil. „Těšínu se podařilo v nastavení snížit, avšak to bylo vše. Myslím si, že jinak diváci viděli velmi dobrý fotbal, a to i přesto, že hosté přijeli v oslabené sestavě,“ uzavřel Petr Nesrsta.

Háj ve Slezsku - Český Těšín 2:1 (1:0)
Branky: Konvička, Prokša – Groš
Sestava Háje ve Slezsku: Ujfaluši – Maloch (90. Ryboň), Surový, F. Hrubý, Matěj – Halška, Nádvorník, Šubrt, Konvička (82. Kulig) – Janíček (79. Prokša), Hendrych
Tabulka Krajského preboru po 19. kole.

Háji chybí zraněný Tomáš Trupl

Až šest týdnů bude hájeckému trenérovi Petru Nesrstovi chybět útočník Tomáš Trupl. Ten nedohrál zápas předchozího kola ve Vratimově. „Tomáš má problémy s přitahovačem. Minimálně šest týdnu nám nepomůže,“ prozradil špatnou zprávu z hájeckého tábora trenér Nesrsta.

Radost mu ale na druhou stranu dělá zimní posila Pavel Kulig. Bývalý fotbalista Bohemky, Košic a Opavy odehrál závěr střetnutí s Českým Těšínem. „Pavel se musí po zranění do toho dostat. Musíme být se zátěží opatrní, věřím, že na jaře nám ale ještě hodně pomůže,“ zdůraznil trenér.