Asi nejdůležitějším faktorem klidného vítězství byl návrat klíčových osobností do sestavy. Po zranění nechyběli útočníci Trupl s Janíčkem nebo obránce Matěj. „Je výborné, že sestava se opět stabilizovala,“ pochvaloval si trenér Háje Petr Nesrsta.

Od samého začátku to vypadalo na jasnou záležitost. Hned v úvodu měl na kopačkách dva góly Janíček, ovšem ani v jednom případě neuspěl. Ve 36. minutě si však dokonale spravil chuť. Na straně se krásně uvolnil a nechytatelnou střelou pod břevno otevřel skóre celého zápasu.

Uběhlo sotva deset minut a domácí vedli o dvě branky. Nádvorník se po dvou pěkných narážečkách s Truplem ocitl sám před vratimovskou svatyní, načež nedal jejímu strážci pražádnou šanci na úspěch. I po změně stran dominovala Nesrstova družina. Trupl se nejprve prosadil po centru hlavou, a když uplynula přesně hodina hry, byla k vidění nejkrásnější akce celého zápasu. Na konci spolupráce čtyř hájeckých fotbalistů byl opět Janíček, který vzápětí dával pod sebe na Konvičku, a ten se nemýlil.

Vratimov mohl litovat toho, že nesklapla ofsajdová past. Ovšem jen chvíli před čtvrtým gólem tatáž situace nastala na druhé straně hřiště. Háji se nepovedlo vystavit do postavení mimo hru jednoho z hostí, jenž se prodral do samostatného úniku, ale scházelo jen správné zakončení.

Následovala ještě jedna dobrá příležitost Vratimova poté, co provětral Ujfalušiho rukavice ranou z cca 20 metrů hostující hráč. Jinak z jeho strany vše. Vedení domácích naopak mohlo být ještě výraznější, jenže Hendrych ve stoprocentní pozici hledal ještě lépe postavené spoluhráče, a o balon tak zbytečně přišel.

„V závěru už jsme si spíše hráli,“ komentoval hájecký kormidelník Petr Nesrsta a přidal své pozápasové hodnocení. „Hru náš tým kontroloval od první minuty. Do utkání jsme tvrdě nastoupili a vytvořili si stálý tlak. Vratimov si sice trošku stěžoval, že mu chyběli někteří klíčoví fotbalisté, ovšem i tak je naše vítězství naprosto zasloužené.

Je skvělé, že se nám povedlo po nevyvedených podzimních výkonech uspět. S navrátilci jsme se opět zkvalitnili a produkujeme fotbal jako v minulé sezoně. Chce to jen neusnout na vavřínech, protože nás čekají tři velmi těžká střetnutí.“

Domácí fanoušci se už možná těšili na největší zimní posilu Háje Pavla Kuliga, ale ten má prozatím utrum. „Pavel má stále problémy s kolenem a lékař mu ještě nedoporučil nastoupit. Příští týden hrajeme s Baníkem Albrechtice na umělce, a tam si Pavel určitě netroufne nastoupit. Reálný je tak jeho start až v dalším domácím duelu proti Českému Těšínu,“ vysvětlil na závěr situaci ohledně hájeckého obránce Petr Nesrsta.

Háj ve Slezsku - Vratimov 4:0 (2:0)
Branky: 36. Janíček, 43. Nádvorník, 51. Trupl, 60. Konvička
Sestava Háje: Ujfaluši – Maloch, Surový, Hrubý, Matěj – Hendrych (80. Výtisk), Nádvorník, Šubrt, Konvička – Trupl (67. Prokša), Janíček (73. Halška)

(dus)