Začátek ročníku se mužstvu pod vedením tehdejšího trenéra Jiřího Zamazala příliš nepovedl. Až do šestého kola marně čekalo na první vítězství. To už ovšem v čele staronového týmu stála staronová tvář v podobě Kamila Matěje, jenž do té doby fungoval jako vedoucí a v minulosti už působil i jako hlavní kouč Háje.

„Dostal jsem nabídku od vedení a rozhodl se do toho jít. Můj syn Ondřej mi poradil, abych k sobě přibral legendu klubu Petra Nádvorníka, který zde odehrál dlouhých dvanáct sezon a hráče dokonale zná," mínil Kamil Matěj a blíže specifikoval, jaké je rozdělení trenérských funkcí:

„S Petrem oba de facto fungujeme jako hlavní kouči s tím, že on nemá patřičnou licenci, takže nemůže být veden jako trenér. Na všem se ale dokážeme dohodnout. Vycházíme spolu po lidské i pracovní stránce."

Byť kanonýra s dvouciferným počtem branek na kontě Háječtí nemají, společně s Bohumínem, Pustou Polomí a Dětmarovicemi se mohou pyšnit druhým nejlepším útokem v soutěži. Nastříleli dvaatřicet branek a v tomto ohledu jsou pouze o gól lepší Markvartovice.

Nejlepší střelec Tomáš Trupl dokázal vsítit šest gólů. „Zpočátku to nešlo tak lehce, ale potom se nám podařilo zapracovat na standardkách, nacvičili jsme nějaké signály a kluci začali proměňovat šance. Tomáš mohl mít ještě lepší bilanci, bohužel si musí dávat pozor na kotník.

Měl v něm potrhané vazy, a pokud mu o něj někdo zavadí, nevěstí to nic dobrého. Někdy nemůže být tak důrazný, jak by on chtěl a jak by daná herní situace vyžadovala," obhajoval svého svěřence kouč Háje a vzápětí dodal, že krajský přebor rozhodně není soutěží pro fotbalové „nazdárky": „Nejde o žádnou uliční ligu. Působí zde fotbalisté, kteří disponují zkušenostmi klidně i ze druhé nebo první ligy. Člověk už musí umět něco na to, aby zde obstál."

Kamil Matěj byl s výkony některých hráčů vyloženě nadchnut. Řeč je například o Michalu Vyležíkovi. „Připojil se k nám a byl pro nás velkým a milým překvapením. Po fotbalové i lidské stránce je to výborný fotbalista.Velmi se nám osvědčil také Jakub Pospíchal, ten přišel z Hlučína na post krajního záložníka, ale nakonec jsme ho stavěli jako beka.

Má výborný přístup a je pro soupeře nepříjemným a drzým hráčem. Zapomenout nesmím ani na Zdeňka Eršila," pokračoval.

Kromě už zmíněného úvodu sezony, mohou být v Háji s podzimní částí spokojeni. „Myslím si, že třiadvacet bodů je velmi solidní bilancí. Orlová a Dětmarovice jsou někde jinde, ale i přestože jsme s těmito týmy prohráli, v obou případech to byly vyrovnané partie, v nichž se nám naskytla řada šancí," mínil na závěr kouč Háje ve Slezsku.

Ten už uvažuje také o zimní přípravě: „Zahájíme ji v lednu a naplánujeme si zhruba sedm nebo osm přípravných zápasů. Převážně by mělo jít o soupeře z I. A třídy. Chceme ovšem změřit síly s Dolním Benešovem, Petřkovicemi nebo Bílovcem."

TJ Háj ve Slezsku, po podzimu pátý tým krajského přeboru

Bilance: Prvních pět utkání sezony se mužstvu nepovedlo. Vytěžily z nich pouze tři body za trojici remíz s Vítkovem, Markvartovicemi a Pustou Polomí. Klíčová pro nastartování dobrých výsledků byla vysoká výhra nad Polankou v poměru 4:0. Od té doby se Háječtí chytili a především na domácím trávníku začali vítězit. V dalším průběhu nestačili pouze na zatím vedoucí Orlovou. Háj nashromáždil celkem třiadvacet bodů.

Nejlepší střelci: Tomáš Trupl 6 gólů, Daniel Laryš 5, Zdeněk Eršil 4, Jan Lampa a Michal Vyležík, oba po 3 gólech

Vyhlídky pro jaro: Vedení klubu chce v průběhu zimy přivést minimálně jednoho fotbalistu do každé řady. O konkrétních jménech ovšem Kamil Matěj zatím hovořit nehodlá. Sám by byl nejradši, pokud by jeho celek udržel i po jarní části umístění v horní polovině tabulky. Velmi se těší na úvodní utkání jara. Ve velkém okresní derby Háj změří síly s Pustou Polomí.