První poločas byl poměrně vyrovnaný. Přejmenované Jakubčovice šly do vedení v pětadvacáté minutě, kdy se prosadil Šot. Ani ne o dvě minuty později se však v pokutovém území domácích při závaru nejlépe zorientovala nová posila Háje Kulig, který vyrovnal.

Hlavní rozhodčí však údajně hostům upřel penaltu. „Janíček si prodíral cestu mezi dvěma stopery, ale byl zcela evidentně faulován. Rozhodčí na tento zákrok ovšem nereagoval,“ komentoval útočník hostí Ondřej Prokša, který nakonec ze zdravotních důvodů nemohl do zápasu naskočit.

Ve druhé půli došlo k celé řadě věcí. Přesně po hodině hry vystřelil z hranice asi pětatřiceti metrů Šot a střela k velkému překvapení všech zapadla k tyči. Poté se udála sporná situace. „Brankář Ujfaluši vyběhl proti útočícímu hráči mimo velké vápno a ten mu nastřelil ruku. Neměl žádný zájem rukou hrát a navíc jeho pokus ani nemířil na bránu. Hlavní sudí však vytáhl červenou kartu a nařídil přímák,“ divil se Prokša.

Do brány musel náhradní gólman Hrubý a ještě než se stačil mezi třemi tyčemi pořádně rozhýbat, inkasoval gól od Strnadela, který výborně rozehrál standardku.

Deset minut před koncem se však Háj i v deseti lidech rozhodl klást odpor. Nejdřív si Nádvorník přiťukl s Janíčkem, první jmenovaný naznačil kličku, vystřelil a rázem to bylo 3:2. Hosté v závěru mohli dokonce vyrovnat, jenže Kuligův samostatný nájezd na bránu skončil jen o dvacet centimetrů vedle.

„Tohle nemá cenu hodnotit. Zápas se hrál za podivných okolností. Utkání by nejvíce slušela remíza. Prakticky to bylo klání bez vyložených šancí,“ doplnil svůj názor útočník Ondřej Prokša.

Hájek a synové - Háj ve Slezsku 3:2 (1:1)
Branky: 25. a 60. Šot, 70. Strnadel – 27. Kulig, 80. Nádvorník
Sestava Háje: Ujfaluši (70. ČK) – Matěj, F. Hrubý, Nádvorník, Maloch – Konvička (75. Výtisk), Šubrt, Kulig, Halška – Janíček, Hendrych (70. L. Hrubý)

(dus)