Začátek se povedl domácím. Jan Pekárek rozehrál trestný kop z hranice pětadvaceti metrů a brankář Národa jej bravurně zneškodnil. Hoštice sice kontrovaly hlavičkovým pokusem Sliže, avšak krátce po čtvrthodině hry byl k vidění první gól zápasu.

Centr z rohového kopu Jana Pekárka dolétl přesně na hlavu Ondřeje Pasterňáka, který poslal svůj tým do vedení. Hosté sice neskládali zbraně, ale Malohlavův samostatný nájezd na gólmana skončil nezdarem. Největší šanci si družina Romana Grygarčíka vytvořila v devětadvacáté minutě, kdy Sliž nastřelil tyč.

Vstup do druhé půle vyšel Hlavnici na jedničku. Obléhání hoštické svatyně vyústilo v gólovou dorážku Ondřeje Kotrse. Krátce po hodině hry stál sám před hlavnickým brankářem Malohlava, ovšem trestuhodně přestřelil. Malé Hoštice se snažily zvrátit nepříznivý výsledek, a tak hru otevřely.

Těsně před startem nastavení se proto Elbl s Ondřejem Pasterňákem ocitli ve vyložených brankových příležitostech, jenže u konečného stavu 2:0 také zůstalo.

„Jak vidno ze sledu zápasu jsme tentokrát téměř z minima příležitostí byli velmi efektivní. Protože náš tým hrál o všechno, soustředil se na pozorné bránění a vyrážení do protiútoků. Tato taktika v domácím prostředí je netradiční, ale sklízela kýžené ovoce. I přesto, že jsme udělali několik hrubých chyb, stálo štěstí na naší straně a potřebné body jsme získali,“ přiblížil trenér Hlavnice Zbyněk Pekárek.

„Náš výkon byl špatný. Zklamal mě hlavně přístup k samotnému utkání. Když neproměníme vyložené šance, nemůžeme vyhrát. Domácí byli velmi produktivní, proto je jejich vítězství nejspíš zasloužené,“ dodal kouč hostí Roman Grygarčík.

Hlavnice - Malé Hoštice 2:0 (1:0)
Branky: 16. O. Pasterňák, 49. O. Kotrs

Hlavnice: L. Pasterňák – Košárek (50. Teichmann), Nowický, J. Kotrs, Lebeda (74. Elbl) – V. Kocián, Grygar, J. Pekárek (57.Ochrana), O. Kotrs – O. Pasterňák, Vrána
Malé Hoštice: Národa – Unruh, Kašný, Kurzica (82. Kopťák), Kania – Chřibek, J. Vožník, Matušovský (75. Šafarčík), M. Staníček (70. Mlýnek) – Sliž, Malohlava