FOTBAL: Hlučín - Dolní Benešov 2:3

Mutěnice, Hlučín, Dolní Benešov - Generálka před úvodním zápasem jara v Mutěnicích vedoucímu celku MSFL z Hlučína nevyšla. Na domácí umělce podlehl Samcův tým diviznímu Dolnímu Benešovu 2:3.

17.3.2009

FC HlučínFoto: FC Hlučín

„Hlavně s prvním poločasem jsem zklamaný. Chyběl nám důraz, agresivita, soupeř se dočkal po zásluze vedení,“ řekl k prvnímu poločasu hlučínský trenér Petr Samec.

To na benešovské straně panovala spokojenost. „Hlavně s úvodní půlhodinou,“ usmíval se trenér Tomáš Kamrád. „Hlučín jsme zaskočili důrazným napadáním. Za prvních pětačtyřicet minut musím kluky pochválit,“ řekl ještě Kamrád. O branky Dolního Benešova se postarali Bochňák se Středulou.

Ve druhém poločase jeden z horkých aspirantů na postup do druhé ligy zabral. „Ve druhém poločase Hlučín srovnal nejen skóre ale i hru,“ poznamenal Kamrád. Trefili se Hynek Prokeš s Poštulkou. „V posledních deseti minutách jsme vsadili všechno na ofenzivu, bohužel trefil se soupeř,“ řekl sklesle Samec.

O vítěznou branku Benešovských se postaral pět minut před koncem Literák. „Určitě jsem spokojen. Nyní musíme přenést podařenou přípravu do mistrovských zápasů. V sobotu nám začíná nová kapitola,“ uzavřel Kamrád a Petr Samec ho doplnil: „Naše hra nebyla optimální, celkový dojem byl špatný.“

Hlučín - Dolní Benešov 2:3 (0:2)
Branky: H. Prokeš, Poštulka – Bochňák, Středula, Literák

Sestava Hlučína: Kosmák – Štýbat, Bogdaň (80. Šupolík), Sáblík (50. Poštulka), J. Barcal – Valášek, Kovář (80. Růžička), Drozd. H. Prokeš (80. Ondrušík), Žižka – Koubek
Sestava Dolního Benešova: Rohel (70. Lukovič) – Moravec, Eršil, Juchelka, Roman Štefek – Středula, Knopp, Literák, Kocur (46. Václavek) – Bochňák, Malohlava (46. Spruch)

17.3.2009 VSTUP DO DISKUSE

Matěj Melecký se narodil 16. října, vážil 3,31 kilogramů a měřil 49 centimetrů. Rodiče Eva a Martin z Kravař přejí svému prvorozenému synovi do života zdraví, štěstí, Boží požehnání a aby potkával jen samé dobré lidi.
13

Při archeologickém výzkumu v okolí Müllerova domu byla mimo jiné objevena také kachle z kamen z přelomu 15. a 16. století s erbem Vladislava Jagellonského.

Opavsko je pro archeology zemí zaslíbenou

Jiří Štěpáník: Včelař vždy dbá na dobrou matku

/ROZHOVOR/ Na střeše jednoho z jeho domů na Dolním náměstí můžete vidět více než deset včelstev. Další pak třeba v Městských sadech. Jiřího Štěpáníka můžete potkat také na farmářských trzích, kde prodává med a sirupy, ale i další produkty.

Komická opera dramatického skladatele Verdiho

/POZVÁNKA/ Do nové sezony přispěje v neděli 22. října od 19 hodin operní soubor uvedením premiéry opery Giuseppa Verdiho s názvem Falstaf. Jde v podstatě o jedinou komickou operu skladatele zaměřeného na dramata, který ji údajně vytvořil během čtrnácti dnů na přání královny Alžběty I.

Basketbalisté chtějí pátou výhru

/POZVÁNKA/ Výbornou formou disponují na úvod sezony opavští basketbalisté. Trenér Petr Czudek se svým týmem všechny čtyři duely vyhrál, naposledy Slezané přejeli na Folimance domácí USK Praha. V sobotu do Opavy míří úřadující vicemistr z Děčína.

Dominik Simerský: Musíme zlepšit defenzivu

/POZVÁNKA/ Pikantní souboj nabídne Fortuna národní fotbalová liga. Vedoucí Opava míří na hřiště druhých Budějovic. Na Střeleckém ostrově bude k vidění zápas nejlepšího útoku proti nejlepší defenzivě.