„Těžko se mi hledají slova, ale jsem rád, že se mé mužstvo sestupu vyhnulo,“ pravil suše po zápase vyčerpaný trenér Václav Daněk.

Hlučínu přitom vše brzy začalo hrát do karet. Z nenápadné akce se už po čtyřech minutách trefil střelou přes hlavu Radek Gulajev a vzápětí na stadion přilétla z éteru potěšující zpráva z Karviné, která o chvíli později Opicem vstřelila první gól Čáslavi.

„Ta hlášení o průběhu ostatních zápasů asi hráčům škodila,“ glosoval Daněk.

A byla to pravda. Vlastní rychlé vedení a informovanost o dobře se vyvíjející situaci na jiných hřištích jakoby Hlučínské ukolébala a pomalu se rozehrávajícím hostům z hlavního města brzy přenechali střed pole, čehož tým okolo dirigenta Patrika Gedeona dokázal využít. A byl u toho právě jeden z nejzkušenějších druholigových fotbalistů, prostovlasý Gedeon, který po čtvrthodině hry hlavičkou vybídl k zakončení Šimla, jenž se z otočky nezmýlil.

Vyrovnání fotbalisty Dukly ještě více povzbudilo a nakonec jim přineslo ještě do poločasové přestávky zasloužené, ale hodně laciné vedení po střele Bergra ze střední vzdálenosti. „Začátek se nám nepovedl, ale pak jsme na hřišti dominovali. Škoda, že jsme nedokázali vedení pojistit,“ litoval po utkání hostující trenér Luboš Kozel.

Druhá část dramatu, v němž bylo brzy jasné, že Hlučínu bude k záchraně stačit nerozhodný výsledek, se dlouho pro „zelené“ nevyvíjela podle jejich předpokladů. Naopak byli to Pražané, kteří měli hned několikrát brankovou pojistku doslova nadosah ruky.

Jenomže Vránovi, střídajícímu Antipovovi či Haškovi přáno nebo nebylo a tak přišel logický trest. Na konci základní hrací doby došlo ke střetu pronikajícího Gulajeva s Mičicem, po němž rozhodčí Jílek ukázal na značku pokutového kopu. K jeho provedení se postavil sám postižený a chladnokrevně zachránil pro Hlučín druholigovou příslušnost.

„Závěr už byl vabank. Bylo to jedno, jestli prohrajeme 1:2 nebo 1:3,“ ulevil si kouč Hlučína.

„Nechci snižovat konečný výsledek, ale je mi líto, že o výsledku a nakonec i o sestupujících rozhodla penalta. O tom, jestli byla nebo ne, nechci spekulovat. To určitě ne, ale podobných zákroků je v každém zápase vidět bezpočet. Pokutový kop nařízený v závěru takhle důležitého utkání by se měl nařizovat za více než stoprocentní faul,“ nabídl svůj pohled na hektický závěr střetnutí trenér Kozel.

FC Hlučín – Dukla Praha 2:2 (1:2)
Branky: 5. a 90.+ 2 z penalty Gulajev – 19. Šiml, 28. Berger. Rozhodčí: Jílek – Hojsík, Urban. ŽK: Švrček, Gulajev, Dohnálek – Šmíd, Gedeon, Mičic, Kulvajt. Diváci: 730

Hlučín: Valeš – Dohnálek, Švrček, Bogdaň, Bartošák – Žižka (46. Hošek), Javorek, Hrtánek, Mozol (76. Dzierzega) – Gulajev, Koubek (56. Sokol). Trenér: Václav Daněk
Dukla: Rada – Hašek, Macháček, Šmíd, Mičic – Berger (60. Antipov), Šiml, Gedeon, Malý (87. Kučera) – Vrána (82. Kulvajt), Svatonský. Trenér: Luboš Kozel.