Velmi důležitému tříbodovému zisku šli od prvních minut tvrdě naproti. Nakonec byli na začátku druhého poločasu odměněni brankou, kterou dal polský útočník Lukasz Dzierzega.

Oproti předchozímu duelu s Jihlavou udělal domácí kouč Václav Daněk dvě změny v sestavě. V základu se objevil na hrotu místo Koubka Polák Dzierzega a ve stoperské dvojicí se Svrčkem nastoupil Petr Bogdaň.

„Hráči si uvědomovali důležitost tohoto utkání. Věděli, že potřebujeme zvítězit,“ řekl po utkání trenér domácích Václav Daněk. „A to nám hlavně v prvním poločase svazovalo ruce a nohy, hráli jsme zbrkle a dělali zbytečné technické chyby,“ pokračoval hlučínský stratég.

Jeho svěřenci začali aktivně, tlačili se před Kafkovu branku. První střelecký pokus ale měli hosté, když si na centr Opice vyskočil Kostoláni. Jeho slabou střelu Hanuš v poklidu zkrotil, stejně tak pokus Opice. Ve 33. minutě zahrával Hlučín rohový kop a před Bogdaněm hasil požár na poslední chvíli Buryán.

O čtyři minuty později vyrobil hrubku do té doby neomylný Šiklič, míče se zmocnil Kostoláni, vystřelil a Hanuše od pohromy zachraňovalo břevno. I další minuty patřily Karviné. Gól měl na kopačce Ficek, míč u tyče ale netrefil.

„Říkal jsem o přestávce hráčům, ať se uklidní, že vlastně o nic nejde a ať na hřišti předvádějí věci z tréninku,“ poznamenal Daněk. Jeho slova si hned na začátku vzal k srdci polský útočník Lukasz Dzierzega. Využil zaváhání karvinských stoperů a ve skluzu usměrnil míč za Kafkova záda.

„Jsem rád za ten gól. Potřebovali jsme nutně vyhrát, a to se podařilo,“ smál se po utkání šťastný střelec. Karviná se poté snažila s výsledkem něco udělat, ale marně. Hlučín pozorně bránil a snad až na střelu Milosavljeva více Karviné nedovolil.

Naopak sám mohl Dzierzegou skóre navýšit. „Jsem strašně rád, že máme tři body. Náš výkon nebyl z kategorie těch nejlepších. Vedení se nám podařilo udržet, a to je důležité,“ mnul si ruce Václav Daněk. Jeho protějšek Leoš Kalvoda byl zklamaný: „Jsem zklamaný. Náš výkon byl špatný, dělali jsme chyby, hlavně ta při obdržené brance byla fatální. Někteří hráči by se nad sebou měli zamyslet.“

Hlučín - Karviná 1:0 (0:0)
Branka: 48. Dzierzega. Rozhodčí: Ardeleánu – Mencl, Kubáň. Žluté karty: Šiklič – Opic. Diváci: 786

Hlučín: Hanuš – Dohnálek, Švrček, Bogdaň, Šiklič – Hrtánek, Žižka, Javorek – Dobeš (84. Hošek), Sokol (53. Bartošák) – Dzierzegsa (90. Mozol). Trenér: Václav Daněk
Karviná: Kafka – Jursa, Hoffmann, Buryán, Staš – Ficek, Pavlík, Kostoláni, Štajer (46. Milosavljev) – Mišinský, Opic (65. Zoller). Trenér: Leoš Kalvoda