Oba týmy se v prvním poločase příliš nepředvedly a diváci se museli přemáhat, aby neusnuli. Hře chybělo tempo, nápad a také přesnost.

V 10. minutě se odhodlal ke střele mladý Mozol, ale jeho rána letěla hodně mimo. O deset minut později kopal Hlučín rohový kop, míč se odrazil k Dohnálkovi. Ten chtěl vystřelit, avšak jeho slabá rána trefila protihráče.

Ani Most se před branku Hanuše nehrnul. Hoffimanova rána letěla mimo a centr Jediňáka zneškodnil v pohodě gólman Hanuš, nic víc podprůměrná podívaná nenabídla.

Po přestávce začaly padat góly. V 57. minutě přišla pohledná akce, Jendruščák zatáhl míč, našel Frmocha, který otevřel skóre. Zaskočený Hlučín nebyl schopen odpovědět a v 63. minutě inkasoval znovu. Frmoch pustil míč patičkou na Schuta a ten zvyšoval na 0:2 a pro Slezany mohlo být i hůře, to kdyby v další tutovce neminul branku Hofmann.

Slezané se nadechovali v závěru k náporu. Ve třech případech byl ale šťastnější mostecký gólman Paleček. Jednou vylapal Bogdaně a ve dvou případech vyrazil i střely Javorka.

„Domácí bojovali, ale nedařilo se jim. Po matné první půli se nám podařilo dát branku, která nás nastartovala,“ přiznal hostující kouč Jan Štefko. „Druhý gól byl rozhodující. Hlučín nás poté sice zmáčkl, avšak obrana včele s gólmanem Palečkem pracovala dobře,“ usmíval se Štefko.

„V momentě, kdy jde o všechno, přijde takovýto totální knockaut. Most, kterému o nic nešlo se na hřišti hecoval, kdežto my jsme až na Bogdaně byli němí. Hráče jsem o přestávce burcoval, marně,“ pokrčil rameny Daněk a dodal: „Naší hře chyběl důraz, hlavně pak útočné dvojici Hošek – Gulajev. Poslední dvě kola budou ještě pořádně dramatická, přitom jsme mohli mít již relativní klid.“

Hlučín – Most 0:2 (0:0)
Branky: 57. Frmcoh, 63. Schut. Rozhodčí: Hájek – Kordula, Peřina. Žluté karty: Schut, Jendruščák (oba Most). Diváci: 470

Hlučín: Hanuš – Dohnálek, Bogdaň, Švrček, Bartošák – Sokol (58. Dobeš), Juřátek, Mozol, Žižka (72. Koubek) – Gulajev, Hošek (79. Dzierzega). Trenér: Václav Daněk
Most: Paleček – Jedinák, Běloušek (53. Bodeček), Nesvadba, Fleišman – Andrei (85. Štumpf), Hofmann, Jendrušák, Schut, Knakal – Frmoch (79. Rusetski). Trenér: Jan Štefka