Hosté vstoupili do duelu opatrně, avšak s přibývajícími minutami začali mít navrch. Jako první si ale slovo vzal Hlučín. Do zakončení se ve 14. minutě tlačil Hynek Prokeš, míč ale nedostihl a gólman Květon ho odkopl.

Poté se ještě vystrašil mladíka mezi opavskými tyčemi Sokol, avšak balon poslal vedle branky. V dalším průběhu první půle to byli ovšem hlavně Opavští, kdo tvrdil muziku na hřišti. Ve 27. minutě zapomněli domácí zadáci na zcela na Partyše, ten se možná zalekl své šance a ukvapeně odcentroval. Pár minut na to pálil Zapletal, který nastřelil jen protihráče, odražený míč se snažil uklidit do sítě ještě Pospěch, jeho ránu zadáci Hlučína srazili na rohový kop.

Šest minut před poločasovým hvizdem kličkoval v pokutovém území soupeře Schaffartzik, jenomže vybojoval pouze rohový kop. Vzápětí tentýž hráč pořádně vyprášil Kosmálovy rukavice a následná dorážka Pospěcha skončila vysoko nad brankou.

Hned na začátku druhé půle se vřítil do šestnáctky Pospěch, po souboji s protihráčem upadl, avšak píšťalka velmi slabě pískajícího arbitra Mojžíše zůstala němá. V 53. minutě se do centru pověsil agilní Pospěch, ke smůle svých barev jen těsně minul.

Za dalších šest minut pro změnu minul míč Zapletal. Hlučín se dostával před Květone spíše sporadicky. V jednom případě ale hostům zatrnulo, když Dohnálek z dobré pozice přestřelil. Ani v dalších minutách se ani jednomu z týmu nepodařilo gól dát a zápas tak skončil bezbrankovou remízou.

„Chtěli jsme z Hlučína tři body. Bohužel nám nešla finální fáze a nepodařilo se nám žádnou z akcí dotáhnout do gólového,“ hodnotil utkání trenér Opavy Radek Látal. „Diváci viděli solidní zápas, který měl kvalitu. Opava byla aktivnější, avšak na druhou stranu jasnou gólovku si nevytvořila,“ ohlédl se za zápasem hlučínský kouč Pavel Hajný.

FC Hlučín - Slezský FC Opava 0:0
Rozhodčí: Mojžíš – Chytil, Vysloužil. Žluté karty: Švrček, Javorek, Dohnálek, Vlček – Halaška. Diváci: 1620

Hlučín: Kosmál – Juřátek, Švrček, Čelůstka, Drozd (46. Dobeš) – Dohnálek, Bogdaň, Hrtánek, Javorek – H. Prokeš (69. Vlček), Sokol
Opava: Květon – Kolínek, Mezlík (90. Půda), Cigánek, Uvíra – Partyš, Robin Wirth, Zapletal, Schaffartzik (65. Nepožitek) – Pospěch, Halaška