Hlučín se sice prezentoval sympatickým výkonem, avšak porazil se vlastními chybami. První branka zápasu padla ve 41. minutě, kdy se po standardní situaci prosadil nikým nekrytý kapitán Lukáš. Vzápětí mohli domácí vyrovnat. Jenomže střelu Dobeše hosté vykopávali z brankové čáry.

Ve druhém poločase přišla další branka favorita. Dohnálek se snažil udělat kličku Kalivodovi, ten ale jeho úmysl vystihl, balón zatáhl, odcentroval a Mahmutovič mířil přesně – 0:2. I třetí branka v domácí síti padla po hrubé chybě. Hlučín zahrával roh, gólman Grigar míč vyboxoval, Mahmutovič si jej prostrčil kolem Žižky a sám šel přes celé hřiště na Kosmála, udělal mu kličku a chladnokrevně zavěsil.

„Myslel jsem, že míč mám. Byla to moje chyba, gól beru na sebe,“ sypal si popel na hlavu Petr Žižka. Branky se nakonec dostali i Hlučínští, když míč do sítě dorazil po velkém závaru Honka. Na postupu to Teplic, to ale nic již nezměnilo.

„Bez ohledu na postavení v tabulce jsme šli do utkání s respektem. Hlučín nehrál špatně, má dobře organizované mužstvo, které má i náboj. My jsme si za stavu 3:0 zbytečným gólem utkání trochu zkomplikovali,“ hodnotil zápas trenér Teplic Jiří Plíšek.

„Chtěli jsme favorita co nejvíce potrápit. Bohužel jsme vyrobili školácké chyby, které soupeř dokázal potrestat,“ zhodnotil zápas v kostce trenér Hlučína Pavel Hajný.

FC Hlučín - FK Teplice 1:3 (0:1)
Branky: 64. Honka – 52. a 60. Mahmutovič, 41. Lukáš. Rozhodčí: Adámek – Gallo, Peřina, Žluté karty: Javorek – Smejkal. Diváci: 680

Hlučín: Kosmál – Štýbar (79. Juřátek), Bogdaň, Švrček, Dohnálek – Sokol, Javorek, Kovář (46. Žižka), Hrtánek, Dobeš (65. Zelinka) – Honka
Teplice: Grigar – Klein, Lukáš, Smejkal, Vidlička – Kalivoda, Ljevakovič, Vachoušek (62. Matula), Stožický (81. Mareš) – Mahmutovič (68. Elsami), Hesek

Teplice začaly misi ve Slezsku výhrou a nejely zpátky domů

Vedoucí celek první fotbalové ligy z Teplic již od úterka okupuje Slezsko. Ve středu totiž svěřence Jiřího Plíška čekal duel 3. kola Ondrášovka Cupu v Hlučíně, v sobotu se pak Severočeši představí na Bazalech.

Hlučínská zastávka dopadla pro svěřence trenéra Jiřího Plíška podle očekávání úspěšně. Favorit ji zvládl a postoupil do další fáze. „Pohár je zcela jiná soutěž, nevyzpytatelná,“ upozornil záložník Petr Kalivoda, který do Teplic přišel minulý týden z Brna.

„My jsme to ale zvládli. Uklidnil nás gól z konce prvního poločasu. Nyní máme dva dny na to, abychom se připravili na Baník. Přece jen nás čeká jiné utkání, jiná atmosféra,“ uvědomuje si Kalivoda.

Vedoucí celek první ligy dorazil do Slezska již v úterý a bude zde až do soboty. „I tak byla cesta náročná, a ještě jsme ji v zápase cítili. Hlučín nás v začátku trochu zatlačil,“ přiznal klíčový záložník Štěpán Vachoušek. Tepličtí ihned po utkání hodili pohár za hlavu a myšlenkami jsou již pomalu na Bazalech. „V Ostravě nás čeká zajímavé utkání. Těšíme se na něj,“ přiznal bývalý reprezentant.

Teplice se zpátky na sever Čech nevracejí. „Nemělo by to smysl. Cesta je daleká. Jsme ubytováni kousek od Hlučína, máme zde domluveno i hřiště na trénink,“ řekl trenér Teplic Jiří Plíšek. Baník viděl hrát naposledy v pondělí. „Sledovali jsme ho nejen v tomto zápase, ale své poznatky si zatím necháme. Rád bych, kdyby se nám podařilo prodloužit naši úspěšnou sérii,“ pousmál se teplický stratég.

Na otázku, jak hráči reagovali na to, že zůstanou až do soboty ve Slezsku, odpověděl: „Vzali to dobře, alespoň si konečně odpočinou od manželek,“ usmál se Plíšek.

Samotní hráči si ze čtyřdenního pobytu hlavu taky nedělali. „Je to lepší, než se trmácet zpátky do Teplic a v pátek zase do Ostravy. Víte, jak je přece dálnice D1 zrádná,“ poznamenal Petr Kalivoda a Štěpán Vachoušek ho doplnil: „Když nám to oznámili, ten první pocit nebyl příjemný, jet někde během rozehrané sezony na čtyři dny není příjemné.

Ale je to nutnost, a je to tak lepší, situace to vyžaduje. Věřím, že ani z Ostravy se nevrátíme s prázdnou. Určitě se bude hrát před skvělou diváckou kulisou. Přál bych si tak 10 tisíc fanoušků v ochozech,“ dodal Vachoušek.