Hlučín přitom do utkání nevstoupil vůbec špatně, měl míč častěji ve svém držení a tlačil se do zakončení před gólmana Lipčáka. Strážce třinecké svatyně poprvé zbystřil ve 3. minutě, kdy se ho snažil prověřit Prokeš.

Jenomže přišla 22. minutě a hosté zahrávali standardní situaci. Míč poslal do šestnáctky Eismann, nejvýše skákal Szmek, balon se ale odrazil od domácího obránce a skončil v síti – 0:1. O pět minut později mohl Hlučín vyrovnat. Žižka přihrál Sokolovi, ten se zpoza šestnáctky do něj opřel a Lipčák vyrážel na rohový kop. Vzápětí měli Hlučínští fotbalisté ještě jednu možnost standardní situace, ale i ta vyzněla naprázdno.

Ve 33. minutě se snesla na domácí tým další pohroma. Míč zatáhl Stýskala, odcentroval a Joukl hlavou mířil přesně – 0:2. Třinec byl v této chvíli na koni a hlučínská defenziva hořela jako papírový čert. Vzápětí přišla další hrubice obránců, Joukl uvolnil Szmeka, ten se zbavil obránce, udělal kličku i Kosmálovi a třinecký kotel se mohl zbláznit radostí – 0:3.

Pro druhý poločas udělal domácí kouč Pavel Hajný jednu v sestavě, ale na hru to příliš vliv nemělo. Po pěti minutách hry hasil další požár ve vlastním pokutovém území brankář Kosmál. Hlučín na druhé straně kontroval efektním zakončením Žižky, který ve vzduchu uklízel centr Prokeše, Lipčák si s tímto pokusem poradil.

Byl to ale Třinec, kdo kontroloval hru. Hosté měli převahu, jak na hřišti, tak i v hledišti. Domácí mohli děkovat jen brankáři Kosmálovi, že neprohráli větším rozdílem. Nicméně přece jen ještě jednou inkasovali. Třinci vyšla další ze série standardních situací, kterou ve čtvrtý gól přetavil Kuděla, jenž upravil na konečných 0:4.

„Viděl jsem hrát Hlučín na Dukle, kde se prezentoval sympatickým výkonem. I proto jsem měl z dnešního duelu obavy. Ty se ale nakonec nenaplnily. Domácí udělali hrubé chyby, které se nám podařilo potrestat,“ řekl krátce k utkání třinecký trenér Jiří Neček.

Hlučínský kouč Pavel Hajný byl pořádně zklamaný: „První zápas doma, a my podáme takový výkon. Chtěli jsme hrozit ze standardních situací a nakonec nám z nich dá soupeř dvě branky. Dnes jsme doplatili na hrubé individuální chyby.

Hlučín – Třinec 0:4 (0:3)
Branky: 22. Bogdaň (vlastní), 33. Joukl, 37. Szmek, 85. Kuděla. Rozhodčí: Adámek – Peřina, Adámková. Žluté karty: Bogdaň, Drozd, Javorek – Hrdlovič.

Hlučín: Kosmál – Štýbar (46. Juřátek), Bogdaň, Drozd, Dohnálek – Poštulka – Sokol (46. Dobeš), Javorek, Žižka – H. Prokeš (71. Dzierzega), Honka. Trenér: Pavel Hajný
Třinec: Lipčák – Hrdlovič (81. Lisický), Kuděla, Chlebek, Bednarek – Malíř, Ceplák (71. Adaszek), Stýskala, Eismann – Szmek (63. Doležal), Joukl. Trenér: Jiří Neček