I tak ještě výprava směřující pod Ještěd nebude úplně kompletní. Zástupci Jablonce a také libereckého Slovanu během posledních dvou týdnů důkladně sledovali hlučínské mládežnické celky v akci a vybrali si několik hráčů, které chtějí konfrontovat s hráči na severu republiky.

„O smlouvu v Baumitu se tak v příštích dnech poperou Milan Palatický, René Ambrož, Jaroslav Baculák a také Martin Krejčí. V Jablonci se budou připravovat pod taktovkou trenéra juniorského týmu Jaroslava Vodičky, a to až do 29. listopadu," vysvětloval dále Daniel Černaj.

O pobyt v Jablonci si díky dobrému přístupu v trénincích a zápasech řekli také mladší dorostenci U16 Adam Fojtík a Patrik Ságner, kteří si zatrénují s jabloneckou šestnáctkou i sedmnáctkou. „Je super, že kluci se podívají do jednoho z nejlepších českých klubů a porovnají své fotbalové schopnosti se svými vrstevníky," uvedl na adresu svých svěřenců jejich současný trenér Václav Daněk.

Mladíci z Hlučína by tak v budoucnu mohli následovat jiného hlučínského odchovance Michala Skwarczeka, který usedl na lavičku náhradníků jabloneckého áčka v duelu s Jihlavou. Dá se tedy očekávat, že v brzké budoucnosti by mohl běhat po prvoligových trávnících.

Další hráči Hlučína odcestují o pár kilometrů dál a to do Liberce 25. listopadu. Také Slovan si vybral několik fotbalistů, u nichž by rád otestoval jejich schopnosti. „Jsou celkově tři, ale jejich jména v tuto chvíli ještě zveřejňovat nebudu. Každopádně se budou připravovat pod dohledem trenéra liberecké juniorky a bývalého kouče Slezského FC Davida Vavrušky.

S Libercem a Jabloncem se nám podařilo navázat spolupráci, v níž bychom rádi pokračovali i v budoucnu. Trenér našeho dorostu Jaroslav Kolínek brzy podstoupí v obou severočeských klubech desetidenní stáž," pokračoval Daniel Černaj.

Koupí Filipa Drozda se Jablonec patrně trefil do černého. Hráč má obrovský potenciál. Věkem ještě dorostenec už půlroku nastupuje za tamní juniorský tým. „Nedávno se v jabloneckém dresu utkal s juniorkou Plzně, za kterou mimochodem nastoupil i Stanislav Tecl. Vedl si opravdu skvěle a podal nadstandardní výkon," uzavřel sportovní ředitel Hlučína.

Výprava z Hlučína na Ještědu. Zleva Jan Šulák, Michal Skwarczek, Daniel Černaj, Lukáš Repáň, Jaroslav Kolínek a Vladimír Coufal.

Výprava z Hlučína na Ještědu. Zleva Jan Šulák, Michal Skwarczek, Daniel Černaj, Lukáš Repáň, Jaroslav Kolínek a Vladimír Coufal.

Petr Dušek